Через китайський коронавірус упали ціни на нафту
Нафта марки Brent подешевшала на 2,1%, а ціни на нафту WTI знизилися на 2,3%. Падіння цін відбувається на тлі коронавірусу, що вирує в Китаї.
Світові ціни на нафту в понеділок впали більш ніж на 2% через зростання кількості заражених новим коронавірусом у Китаї. Про це 27 січня повідомило агентство Reuters.
Нафта марки Brent подешевшала на $1,28 за барель, або на 2,1%, до $59,41. Ціни на нафту WTI знизилися на $1,24, або на 2,3%, до $52,95.
Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд, прагнучи заспокоїти ринок, заявив у понеділок, що спостерігає за розвитком подій у Китаї, і висловив упевненість у тому, що новий вірус буде локалізовано. За його словами, на ринки "насамперед впливають психологічні фактори і вкрай негативні очікування деяких учасників ринку, незважаючи на досить обмежений вплив (вірусу) на світовий попит на нафту".
Принц також висловив упевненість, що королівство й інші члени Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК), а також виробники у групі, відомій як ОПЕК+, зможуть стабілізувати ринок нафти в разі необхідності.
Станом на 27 січня в Китаї від нового коронавірусу померло 80 осіб, кількість підтверджених випадків зараження новим коронавірусом у країні сягнула 2744, 461 пацієнт перебуває у критичному стані.
За межами Китаю підтверджені випадки зареєстровано в Таїланді (вісім), Японії (три), Південній Кореї (три), США (п'ять), В'єтнамі (два), Сінгапурі (чотири), Малайзії (чотири), Непалі (один), Франції (три) та Австралії (чотири).
Уперше новий тип вірусу, що призводить до атипової пневмонії, було підтверджено 31 грудня 2019 року в Ухані (Китай), населення якого становить понад 11 млн осіб. Початкові симптоми захворювання – підвищена температура й кашель. Багато інфікованих повідомляло, що відвідували рибний ринок Хуанань або працювали там.
21 січня Національна комісія охорони здоров'я Китаю підтвердила передання коронавірусу 2019-nCoV від людини до людини.
23 січня у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що поки не будуть оголошувати надзвичайну ситуацію у сфері суспільної охорони здоров'я, яка має міжнародне значення. 24 січня ВООЗ оновила рекомендації щодо коронавірусу.
США, Японія і Франція почали евакуацію своїх громадян з Уханя.
В Україні жодного випадку зараження вірусом станом на 26 січня не було. Усім, хто прибув в аеропорт "Бориспіль" із Китаю, вимірюють температуру.