Уманський: Малий і середній бізнес, оскільки держава не дає йому можливості працювати легально, працюватиме нелегально G

Бізнесменам треба годувати сім'ї, зазначив Уманський
Фото: pixabay.com

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону ексміністр фінансів України Ігор Уманський заявив, що тільки від уряду залежить, наскільки серйозним виявиться вплив ситуації з коронавірусом на малий і середній бізнес.

Через обмеження, пов'язані з коронавірусною інфекцією, малий і середній бізнес піде в тінь. Таку думку колишній міністр фінансів України Ігор Уманський висловив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Знаючи нашу державу, малий і середній бізнес навчився виживати. І вихід для них... буде один. Вони працюватимуть, але нелегально. Тому що вони не можуть собі дозволити не мати грошей на те, щоб прогодувати сім'ю. Оскільки держава їм не дає можливості працювати легально, вони працюватимуть нелегально, без сплати податків, без соціальних гарантій для співробітників тощо", – сказав він.

За словами ексміністра, тільки від уряду залежить, наскільки серйозним і глибоким буде негативний ефект від коронавірусу.

На запитання, чи настануть "кранти" малому і середньому бізнесу, Уманський відповів: "Ні".

Уманський: Ходить президент по кабінету, шукає документи, лається, спізнюється. А Богдан сидить за столом і ці документи читає. Читайте повну версію інтерв'ю

Карантин в Україні діє із 12 березня. Обмежувальні заходи мали діяти до 24 квітня, потім їх двічі продовжували – спочатку до 11 травня, потім до 22 травня.

12 травня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд продовжить карантин після 22 травня.

Розроблений урядом план виходу України з карантину складається з п'яти етапів. Перше пом'якшення обмежень почалося після 11 травня. В областях, де фіксують підвищений рівень захворюваності на COVID-19, встановлять спеціальні карантинні обмеження, жорсткіші, ніж в інших регіонах.

Згідно із запропонованим урядом планом виходу з карантину, третій етап буде введено, якщо протягом 10 днів поспіль кількість видужалих від COVID-19 українців удвічі або більше разів перевищуватиме кількість нових випадків захворювання, а лікарні буде зайнято пацієнтами з коронавірусною інфекцією менше ніж на 10%.

Станом на ранок 15 травня в Україні коронавірус підтвердили у 17 330 осіб, 476 – померли, 4473 – одужали.