Якщо США не можуть допомогти Україні грошима, Європі треба купити у США зброю для України – британський парламентарій
Країни Європи могли б придбати для України, яка протистоїть російській агресії, зброю у Сполучених Штатах. Про це в коментарі виданню Guildhall заявив 8 лютого депутат парламенту Великобританії, колишній міністр підприємництва, енергетики і промислової стратегії Джейкоб Ріс-Могг.
"Безпека України – це від самого початку питання Європи, яке, так, має наслідки для решти світу, але європейська безпека безпосередньо залежить від того, чи не переможе Росія Україну і чи не стане вона загрозою для інших європейських держав. Тому якщо США з якихось причин не в змозі надати [Україні] гроші, то купити озброєння й доправити його в Україну зі США, я вважаю, дуже важливо", – сказав він.
Політик нагадав, що під час Другої світової війни Великобританія купувала у США озброєння.
"Якоюсь мірою вони давали нам гроші в борг, але іншою мірою ми платили їм твердою готівкою, тому що нам потрібні були озброєння, які вони виробляли. Без цього ми не змогли б воювати", – підкреслив Ріс-Могг.
На його думку, сьогодні "дуже розумним вчинком" було б фінансування закупівель озброєнь, якщо США не можуть надати допомогу.
"У більшості випадків це відповідає інтересам Європи. Наприклад, із погляду Польщі тощо... Для них принципово важливо, щоб Україна була захищена", – вважає Ріс-Могг.
Контекст:
20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні".
Спікер Палати представників США Майк Джонсон на початку лютого 2024 року подав окремий законопроєкт щодо надання допомоги Ізраїлю, без фінансування для України, але Конгрес не ухвалив цього законопроєкту.
5 лютого Сенат США презентував новий двопартійний законопроєкт, який також охоплює допомогу Україні й Ізраїлю і захист кордонів США. Експрезидент США Дональд Трамп закликав республіканців саботувати двопартійну угоду в Сенаті. Він заявив, що США потребують окремого законопроєкту про кордони й імміграцію і він не має бути прив'язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді.
8 лютого Сенат США підтримав на процедурному голосуванні законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню без угоди про міграцію та кордони.