Кабмін виділив понад 258 млн грн на забезпечення Миколаєва і Кривого Рогу питною водою до кінця року

Миколаїв і Кривий Ріг будуть із водою, запевнив Шмигаль під час виїзного засідання уряду
Фото: kmu.gov.ua

Кабмін України 25 липня під час виїзного засідання уряду в Херсонській області виділив 258 млн грн для подальшої реалізації проєкту забезпечення водою Миколаєва і Кривого Рогу Дніпропетровської області. Про це поінформував прем'єр-міністр Денис Шмигаль, його цитує пресцентр уряду.

"Кошти підуть на заходи, пов'язані з подачею води каналом Дніпро – Інгулець. Завдяки цьому проєкту і Миколаїв, і Кривий Ріг будуть із водою", – запевнив прем'єр.

Як вказали в Мінекономіки, Кабмін додатково виділив 258 млн 418 тис. 900 грн на забезпечення Миколаєва і Кривого Рогу питною водою до кінця року.

Зазначають, що кошти з резервного фонду держбюджету спрямують на компенсацію вартості електроенергії для подавання води каналом Дніпро – Інгулець.

У відомстві розповіли, що через підрив торік окупантами дамби Каховської ГЕС Кривий Ріг і Миколаїв забезпечують водою з річки Інгулець нижчої якості, ніж у Дніпрі.

"Із метою уникнення подачі населенню технічної води уряд вирішив продовжувати перекачку води із Дніпра, щоб забезпечити мешканців Миколаєва і Кривого Рогу якісною питною водою, – підкреслив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів. – Для покращення ситуації необхідно подати дніпровську воду каналом Дніпро – Інгулець із Кременчуцького водосховища до річки Інгулець. Додаткові 258,4 млн грн, які сьогодні виділив уряд, підуть на компенсацію вартості електроенергії, необхідної для прокачування води до кінця року".

За словами Кіндратіва, це дасть змогу забезпечити Миколаїв питною водою й покращить якість питної води у Кривому Розі.

Контекст:

2023 року Кабмін виділив із резервного фонду держбюджету додатково майже 980,6 млн грн на забезпечення транспортування питної води для потреб Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей, розповіли в Мінекономіки. Крім того, Кабмін виділив додатково 7 млрд грн для реалізації експериментального проєкту з будівництва магістральних водогонів у межах ліквідації негативних наслідків, пов'язаних зі знищенням РФ Каховської ГЕС. Загалом, з урахуванням попередніх асигнувань, на експериментальний проєкт виділено 8,5 млрд грн, додали в Мінекономіки.

У Миколаєві не було централізованого водопостачання приблизно із середини квітня позаминулого року, у травні подання води відновили, але пити її не можна.

Окупанти під час обстрілів перебили водогін у Миколаїв, розповів голова обласної військової адміністрації Віталій Кім в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону. Зараз жителі Миколаєва отримують прісну воду, проте вживати її не можна. По всьому місту працюють точки набору питної води.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич говорив в інтерв'ю, опублікованому 16 липня 2024 року, що Данія готова співфінансувати відновлення водопостачання Миколаєва, але не готова бути єдиною, хто це профінансує (потрібно приблизно €200–300 млн). За його словами, додаткові кошти мають бути виділені як із держбюджету, так і з фінансової допомоги партнерів. "Поки що не бачимо, щоб хтось включався", – наголосив Сєнкевич.