"Метінвест" скорочує виробництво: за дев'ять місяців виробіток сталі й чавуну впав майже на 50%

Протягом дев'яти місяців виплавка чавуну і сталі групи знизилася на 46% і 43%
Фото: metinvestholding.com

За підсумками січня – вересня компанія "Метінвест" Ріната Ахметова знизила виплавку сталі на 43% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 1,531 млн тонн. Про це повідомляють у пресрелізі материнської компанії Metinvest BV.

Виробництво чавуну за цей період знизили на 46%, до 1,344 млн тонн, коксу – на 31%, до 948 тис. тонн.

На сьогодні українські підприємства групи, окрім розташованих у Маріуполі та Авдіївці, продовжують працювати з різним рівнем завантаження з огляду на фактори безпеки, наявність електропостачання, а також логістичні та економічні чинники, пояснили в компанії.

У третьому кварталі 2023 року виробництво чавуну знизили на 10% порівняно із попереднім кварталом – до 425 тис. тонн переважно через зупинку на плановий капремонт доменної печі №1 на "Каметсталі". Унаслідок цього виробництво сталі знизилося на 8% – до 499 тис. тонн. Протягом дев'яти місяців виплавка чавуну і сталі групи знизилася на 46% і 43%. Зупинку виробництва на маріупольських комбінатах з кінця лютого 2022 року частково компенсували обсягами на "Каметсталі".

Контекст:

У 2023 році ситуація в гірничо-металургійному комплексі України загалом і далі погіршується, про це йдеться в аналітичній статті на профільному сайті GMK Center. За перше півріччя виробництво залізорудної сировини на рівні підприємств скоротилося на 30–50% порівняно з попереднім роком, а гірничо-збагачувальні комбінати працюють у середньому на 30–40% потужності.

Щоб урятувати галузь, необхідно нарощувати обсяги експорту новим морським коридором, забезпечити збільшення внутрішнього попиту на сталь, а також стримувати тарифи на вантажні перевезення залізницею від подальшого зростання, вважає автор матеріалу, кандидат економічних наук Андрій Глущенко.

Допомогти може також послідовна політика впровадження санкцій на постачання залізняку із Росії, але потрібно також здешевити шлях української продукції на ринки ЄС, зазначив експерт.