Представники України та США провели першу спільну інспекцію зброї від американських партнерів – Міноборони України

Перевірки проводили в одній із військових частин, зазначили у Міноборони
Фото: Міністерство оборони України / Facebook

Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони України і представники ЗСУ спільно із представниками відділу оборонного співробітництва посольства США в Києві перевірили надане США озброєння і майно. Про це оборонне відомство України проінформувало 20 січня у Facebook.

"Представники України та США провели першу спільну інспекцію зброї, наданої американськими партнерами, [...] в одній із військових частин. Українські й американські інспектори перевірили три основні позиції: серійні номери, технічний стан, умови належного зберігання (безпека та охорона)", – ідеться в повідомленні.

У Міноборони зазначили, що "наразі триває обробка інформації", і підкреслили, що "під час спільної роботи зауважень із боку представників США не було".

"Забезпечення доступу до місць зберігання, відкритість і систематичні спільні інспекції – це конкретні заходи, яких ми вживаємо для посилення прозорості і зміцнення довіри у відносинах із партнерами", – пояснив заступник міністра оборони Юрій Джигир.

У релізі йдеться, що спільні інспекції США та України щодо використання наданої партнерами зброї триватимуть.

Із закликами провести аудит наданої Україні допомоги виступали у Республіканській партії США.

26 січня 2023 року заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що в Україну прибули американські аудитори, мета яких – перевірити використання Україною військової допомоги, яку надає Захід.

У січні в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) відкрили гарячу лінію для повідомлень про ймовірні порушення. У березні в.о. генінспектора USAID Ніколь Анджарелла повідомила, що серйозних порушень не виявили.

11 січня 2024 року представник міністерства оборони США генерал Пет Райдер заявив, що країна-агресор Росія поширює дезінформацію про нібито незаконне передоправлення сучасного озброєння з України, яке надали США, але доказів цього немає.

Контекст:

США, за даними Пентагону станом на 27 грудня 2023 року, за час роботи адміністрації президента Джо Байдена виділили понад $44,9 млрд на допомогу безпеці України, зокрема $44,2 млрд – із початку повномасштабної війни Росії проти України.

20 жовтня Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), який зазнав атаки бойовиків терористичного угруповання ХАМАС 7 жовтня, а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

6 грудня законопроєкт не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Документ заблокували, оскільки представники Республіканської партії наполягали на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою.

3 січня в Білому домі заявили, що у США закінчилися гроші на допомогу Україні.