Україна дуже близька до виходу на довоєнні фізичні обсяги експорту – Мінекономіки

У січні 2024 року Україна експортувала 12 млн тонн продукції, розповіла Свириденко
Фото: Міністерство економіки України / Facebook

Україна в січні експортувала 12 млн тонн продукції, що є рекордним показником за час повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ. Про це 5 лютого повідомила перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко, її цитує сайт відомства.

"Ми дуже близькі до виходу на довоєнні фізичні обсяги експорту. У січні 2024 року Україна експортувала 12 млн тонн продукції. Це лише на 2 млн тонн менше, аніж у довоєнному січні 2022 року, – зазначила Свириденко. – Із них 8,7 млн тонн було вивезено морським транспортом".

За словами глави Мінекономіки, у січні до завантаження в портах Великої Одеси вирушило перше судно, застраховане від воєнних ризиків за страховкою Unity.

"Нормалізація страхового ринку в торгівлі є наріжним елементом відновлення експорту продукції з доданою вартістю. Наша мета – вийти не лише на довоєнні обсяги експорту, а й на більшу виручку. Це стане можливим, коли українські експортери зможуть вільно відправляти морем контейнери. А це стане можливим лише тоді, коли страховий ринок для морських перевезень відновиться. Тому для нас так важливо, що страхування стає доступнішим і фактично використовується для експорту української продукції", – резюмувала Свириденко.

Контекст:

Після виходу країни-агресора РФ із "зернової угоди" (діяла з 1 серпня 2022 року) Україна 10 серпня 2023 року оголосила про тимчасові коридори для цивільних суден, що прямують у чорноморські порти і з них. Першим судном, яке скористалося тимчасовим коридором, стало Resilient Africa. Воно вийшло з порту Чорноморськ 19 вересня із 3 тис. тонн пшениці на борту.

Відкриття українського морського коридору стало головною перемогою року, написали ЗМІ у грудні.

У січні 2024 року у ВМС ЗСУ повідомили, що український морський коридор фактично вийшов на свої потужності до повномасштабного нападу РФ.