Україна хоче купувати в Італії ППО коштом доходів від заморожених активів РФ

Італія бере участь у посиленні української ППО, зокрема, надавши Києву ЗРК SAMP/T
Фото: difesa.it

Заступник міністра оборони України Анатолій Клочко і делегація Агентства з питань оборонної промисловості міноборони Італії під час переговорів розглянули можливість використання доходів від заморожених російських активів для придбання систем ППО італійського виробництва і боєприпасів до них. Про це 11 січня проінформував пресцентр оборонного відомства України у Facebook.

"Ми зацікавлені, серед іншого, у боєприпасах різного калібру та системах протиповітряної оборони. Проте варто розуміти вартість і терміни, протягом яких вони можуть бути поставлені для сил оборони України", – зазначив на зустрічі Клочко.

Українська й італійська сторони домовилися продовжити роботу з реалізації ідеї щодо створення спільних промислових проєктів, повідомили в Міноборони України.

Там розповіли, що Клочко, представники Мінстратегпрому та Генштабу ЗСУ ознайомилися із продукцією італійських оборонних компаній.

Контекст:

Італія надає військову допомогу Україні, але не публікує списків постачань. Зокрема, Італія бере участь у посиленні української ППО, надавши ЗРК SAMP/T (аналог ЗРК Patriot, здатний збивати балістичні та високошвидкісні цілі) й інші системи.

24 лютого 2024 року Україна й Італія підписали двосторонню безпекову угоду.

У відповідь на повномасштабне вторгнення російських військ в Україну на Заході заморозили приблизно $300 млрд активів Центробанку РФ. Вважають, що приблизно $190 млрд із них – у Бельгії, де розташований депозитарій Euroclear. Немає точної інформації, скільки російських активів заморожено в кожній країні.

Країни G7 (входить Італія) домовилися виділити Україні кредит на загальну суму $50 млрд, яку будуть обслуговувати завдяки відсоткам від заморожених російських активів.