"Укрзалізниця" позичила на міжнародному ринку $300 млн на термін до 2026 року
Державна компанія "Укрзалізниця" залучила $300 млн фінансування під 7,875% річних. Про це 9 липня повідомив голова правління компанії Іван Юрик, інформує сайт "Укрзалізниці".
Кінцевий термін погашення коштів – 2026 рік.
"Ставка дохідності за єврооблігаціями склала 7,875% річних, що є нижчою за купон із випуску облігацій 2019 року. Інвестори проявили високу зацікавленість у фінансуванні суспільства – попит на придбання вдвічі перевищив пропозицію компанії, заявки на фінансування отримано від 70 інвесторів, що в основному представляють Великобританію і Швейцарію", – ідеться в повідомленні.
Залучені кошти мають намір спрямувати "на рефінансування існуючого боргу з метою зниження вартості фінансування компанії і зменшення навантаження на її ліквідність".
"Таким чином, випуск облігацій не призведе до підвищення розміру кредитного портфеля "Укрзалізниці", а виключно знизить заборгованість у короткостроковому періоді, що матиме позитивний вплив на кредитний рейтинг", – підкреслили в компанії.
Контекст:
За підсумками минулого року "Укрзалізниця" мала чисті збитки в розмірі майже 11,9 млрд грн, фінансові зобов'язання компанії 2020 року зросли більш ніж на 1 млрд грн – до 58,3 млрд грн.
У травні президент України Володимир Зеленський назвав компанію банкрутом і підкреслив, що влада робить усе можливе, щоб змінити керівництво "Укрзалізниці", але цього замало. "Ми змінюємо, тиснемо, щоб змінити керівництво "Укрзалізниці". Але це буде постійно, поки не прийде керівник, який змінить усі ланки – починаючи з вищої, середньої до нижчої. Тому що це окрема історія", – резюмував президент, додавши, що "Укрзалізниці" необхідно розвивати партнерство з реальними приватними інвесторами.
У липні "Апостроф" повідомив із посиланням на джерела в Міністерстві інфраструктури, що "Укрзалізниця" на невизначений час заморозила виплату низки преміальних нарахувань, але виплатила 750 млн грн дивідендів Кабінету Міністрів за 2019 рік, сплату яких у бюджет раніше відклали через пандемію.