За пів року морським коридором перевезли приблизно 20 млн тонн вантажів до 32 країн світу, з них 70% – агропродукція – Шмигаль
За пів року роботи українського морського логістичного коридору було перевезено орієнтовно 20 млн тонн вантажів. Про це на засіданні уряду 6 лютого повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, відеозапис опубліковано на його сторінці у Facebook.
"Новим "зерновим коридором" уже пройшло понад 660 кораблів, які перевезли приблизно 20 млн тонн вантажів до 32 країн світу. 70% із цих вантажів – це аграрна продукція наших сільгоспвиробників", – розповів Шмигаль.
За його словами, у січні Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем, а за загальним обсягом експорту вже наближається до показників, які були до повномасштабного вторгнення.
"Минулого місяця в грошовому еквіваленті загальний український експорт склав $3,1 млрд, із них $1,9 млрд – це морський експорт, – наголосив Шмигаль. – Це допомагає нам акумулювати внутрішні ресурси. Адже кожна гривня, яка надходить до бюджету від експортної торгівлі, йде на оборону. На краще забезпечення військових, на дрони й боєприпаси, на інноваційні продукти оборонно-промислового комплексу та багато іншого".
Контекст:
Після виходу країни-агресора РФ із "зернової угоди" (діяла з 1 серпня 2022 року) Україна 10 серпня 2023 року оголосила про тимчасові коридори для цивільних суден, які прямують у чорноморські порти і з них. Першим судном, яке скористалося тимчасовим коридором, стало Resilient Africa. Воно вийшло з порту Чорноморськ 19 вересня із 3 тис. тонн пшениці на борту.
Українським військовим удалося розблокувати морське судноплавство в бік портів України.