Бізнесмен Фрейдзон: Жити Путіну і його захованим дітям-онукам треба. Бажано за кордоном. Тому він бере заручників, щоб обміняти їх на безпеку і свободу G

Максим Фрейдзон: Я познайомився з Путіним у 1990-х. Побачив типового співробітника КДБ, який вирішив поправити свої фінансові справи
Скріншот документального фільму ВВС "Таємні багатства Путіна"

Президент РФ Володимир Путін абсолютно раціональна людина, яку цікавить не ідеологія, а гроші й особиста безпека. Заради цього він вторгається в чужі країни, влаштовує там військові конфлікти і бере заручників, яких за "торгівлю" із Заходом хоче вигідно обміняти на власну недоторканність, заявив "ГОРДОН" ізраїльський бізнесмен Максим Фрейдзон.

Ні ідеології, ні бажання відновити СРСР і закріпити вплив Росії на євразійському континенті у президента РФ Володимира Путіна не було і немає. Усі його зусилля завжди були спрямовані на одне: обзавестися капіталом, примножити його і безпечно відійти від влади. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловив ізраїльський бізнесмен Максим Фрейдзон, що працював у Росії до 2012 року і покинув країну через погрози на свою адресу.

Бізнесмен переконаний: саме заради власної безпеки і збереження капіталів Путін бере в заручники низку країн, влаштовуючи там військові конфлікти.

"Я познайомився з Путіним у 1990-х. Побачив типового співробітника КДБ, який вирішив поправити свої фінансові справи. Путін абсолютно раціональна людина. Жити йому і його дітям-онукам, яких він ховає, треба. Так само, як і його оточенню і їхнім сім'ям. Жити бажано де-небудь за кордоном. Відповідно, потрібно взяти заручників, щоб обміняти їх на свою безпеку і свободу. Це, з його погляду, цілком прохідний варіант", – сказав Фрейдзон.

Він також підтвердив заяву британського фінансиста Вільяма Браудера, який давав свідчення в юридичному комітеті Сенату США і сказав, що Путін є найбагатшою людиною у світі зі статком у $200 млрд.

"Уважаю, це не пуста заява. Напевно за 18 років при владі Путін серйозно підстрахувався й обзавівся умовним "золотом партії", – підкреслив Фрейдзон.

"Хабарі Путін брав не особисто, а через Міллера. Володимир Володимирович писав цифру на папірці, у моєму випадку – $10 тис." Повна версія інтерв'ю з Максимом Фрейдзоном

Росія анексувала Крим навесні 2014 року за підсумками "референдуму", результати якого не визнають Україна та більшість країн світу. У зв'язку з анексією Євросоюз, США, Канада та інші держави ввели економічні санкції проти РФ.

Після окупації Криму почався збройний конфлікт на Донбасі між українськими урядовими силами з одного боку і бойовиками, підтримуваними Москвою, та російськими військами з іншого. За даними ООН, кількість загиблих на сході України становить мінімум 10 090 осіб, 2777 із яких – цивільні особи.