Геращенко дорікнула, що Зеленський не зміг переконати Макрона і Меркель не повертати Росію в ПАРЄ
Українську позицію на переговорах із міжнародними партнерами слід "вигризати", заявила перша віцеспікерка Верховної Ради Ірина Геращенко. За її словами, у президента України Володимира Зеленського в розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель "не вистачило аргументів" щодо повернення російської делегації в ПАРЄ.
Перша віцеспікерка Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що на зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель президент України Володимир Зеленський недостатньо обстоював думку української сторони, що російську делегацію не слід повертати у ПАРЄ.
Про це вона написала у Facebook 22 червня.
"Зеленський у Берліні і Парижі сказав про те, що немає жодних передумов для повернення російської делегації, але не знайшов аргументів, аби переконати в цьому своїх візаві президента Макрона і канцлерку Меркель. Українську позицію потрібно не просто озвучувати – її треба вигризати, за неї потрібно боротися", – заявила Геращенко.
Вона також здивувалася, що Україна не скликає засідання Ради Безпеки ООН із вимогою негайного звільнення українських військовополонених моряків, яких тримають у СІЗО в Москві.
17 червня Зеленський у Парижі зустрічався з Макроном, а 18 червня в Берліні – з Меркель.
Канцлерка, зокрема, підтвердила, що Німеччина докладає зусиль для повернення делегації російського парламенту в ПАРЄ.
Росію було позбавлено права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році Росія зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік).
У попередні роки вже було кілька спроб зняти санкції з російської делегації в ПАРЄ (цю ідею підтримує і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд), але вони не увінчалися успіхом.
3 червня 2019 року регламентний комітет асамблеї затвердив проєкт резолюції, що може змінити правила ПАРЄ. За повернення РФ до асамблеї проголосувало 18 депутатів, шість виступили проти, серед останніх – українці, британці і представники країн Балтії.
Ініціаторами зняття обмежень із Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи стали Німеччина і Франція. Голосування за резолюцію в сесійній залі ПАРЄ відбудеться 24 червня.
Зеленський 17 червня висловив думку, що для повернення Росії в ПАРЄ немає підстав.