Єрмак заявив, що законів, які обмежують свободу слова в Україні, не ухвалять
Новий глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що ще не читав законопроєктів "Про медіа" та "Про протидію дезінформації", проте запевнив від імені президента України Володимира Зеленського, що законів, які якось обмежили б свободу слова, Верховна Рада не ухвалить.
Новопризначений глава Офісу президента України Андрій Єрмак сьогодні на брифінгу заявив, що у країні не ухвалять законів, які обмежать свободу слова. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Він сказав, що ще не читав проєктів законів "Про медіа" та "Про протидію дезінформації", проте ознайомитися з ними.
"Я можу вам гарантувати і сказати від імені президента України, що він є гарантом свободи слова та вільних медіа. Тому ніяких законів, які якимось чином обмежили б свободу слова в нашій країні, не буде прийнято. Це робота Верховної Ради, безумовно, ми будемо слідкувати за нею", – підкреслив Єрмак.
Він додав, що для Зеленського це питання є "особистою справою".
Законопроєкт №2693 "Про медіа" авторства нардепів від "Слуги народу" (серед них – Олександр Ткаченко) вже подали у Верховну Раду, наразі його обговорює громадськість. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації.
Згідно із проєктом порядку денного Ради, його мають розглянути у період із 18-го до 21 лютого.
5 лютого парламентський комітет із питань свободи слова рекомендував ухвалити законопроєкт "Про медіа" в першому читанні.
На думку виконавчої директорки Інституту масової інформації Оксани Романюк, якщо законопроєкт "Про медіа" проголосують у нинішньому вигляді, відбудеться "консервація олігархату в медіасфері, не буде жодних якісних змін".
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко вважає, що з ухваленням цього законопроєкту Національна рада з питань телебачення і радіомовлення матиме виняткові повноваження заборонити будь-який ЗМІ або блогера.
Голова правління Національної асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська не відкидає, що в разі набуття чинності закону "Про медіа" в Україні виживуть тільки олігархічні ЗМІ.
Законопроєкт про дезінформацію, який передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність за поширення недостовірних даних засобами масової інформації, глава Мінкульту Володимир Бородянський презентував 17 січня. Документа ще не подали у Верховну Раду.
Згідно із проєктом цього закону, відстежувати публікації у ЗМІ, що містять ознаки дезінформації, має уповноважений із питань інформації, якого призначає Кабінет Міністрів.