Латиніна: Єдине, що може Росія, – робити гидоту сусіднім державам
На відміну від України та Грузії, які виявилися слабкими країнами, "напаскудити" таким сильним демократіям, як США та Франція, Росія не може. Таку думку висловила російський публіцист Юлія Латиніна.
Росія – країна, влада якої не котирується за кордоном. Про це в ефірі програми "Код доступа" на радіо "Эхо Москвы" сказала російська письменниця й публіцист Юлія Латиніна.
"Єдине, що може Росія, – вона справді може кидати палиці в колеса сусіднім державам, вона може робити їм гидоту. Але вона цю гидоту робить лише у слабких країнах. Це правда, що у слабких країнах цю гидоту вдається робити", – заявила вона.
Латиніна навела приклад Грузії, якій Росія "безкорисливо зробила гидоту", домігшись того, що Михайло Саакашвілі припинив бути грузинським президентом.
"Те саме стосується України. Так, у сенсі гидоти віртуозна гидота – Донбас. Супер, чи не так? Улаштували на території сусідньої країни Хамас, єхидно посміхаємося й кажемо, що там воюють трактористи й комбайнери. Дуже добре. А які дивіденди, власне, Росія отримала з того, що на Донбасі з'явилась ось ця Палестина? Мінусові дивіденди полягають у тому, що Росія втратила український ринок узагалі й Україну як культуру", – сказала вона.
На думку російського публіциста, втрата українського ринку для російських компаній стала більшою втратою, ніж придбання Криму.
"Україні ми влаштували гидоту, як і Грузії, тому що вони виявилися слабкими країнами. Проте, як показує досвід, коли йдеться про сильні демократії, коли йдеться про Америку, коли йдеться про Францію, то там ми по-справжньому навіть і напаскудити не можемо", – заявила Латиніна.
Російсько-грузинська війна тривала з 8-го до 12 серпня 2008 року. 26 серпня 2008 року Росія визнала Південну Осетію та Абхазію незалежними державами, Грузія і більшість країн світу вважають їх окупованими територіями.
Росія окупувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У квітні 2014 року на сході України розпочався збройний конфлікт між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.