Мага: Якщо не хочемо повторення кримського сценарію на Закарпатті – пора задуматися. Невже не соромно, що маленька Угорщина допомагає багатющій Україні?
Закарпаття розвивається винятково на ентузіазмі місцевого населення і завдяки допомозі Угорщини, заявив виданню "ГОРДОН" уродженець Закарпаття, телеведучий Петро Мага, коментуючи запровадження в Угорщині посади урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області.
Українська влада має зайнятися проблемами Закарпаття, щоб не допустити повторення "кримського сценарію" у цьому регіоні. Про це виданню "ГОРДОН" заявив уродженець Закарпаття, телеведучий Петро Мага.
Так він прокоментував заснування в Угорщині посади урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області. У зв'язку з цим у МЗС України висловили протест і викликали в міністерство тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні.
"Можна лише подякувати Угорщині за те, що вона нагадує нашим брехливим політикам, які постійно розкрадають країну, що треба щось робити. Маленька Угорщина відремонтувала цього року 80 і планує побудувати ще 22 дитсадки на Закарпатті. Що заважає величезній Україні навести лад у цьому невеликому регіоні – ніхто не знає. Мені це нагадує ситуацію із Севастополем, де будь-яку потребу людей вирішувала не "ненька" Україна, а [колишній мер Москви Юрій] Лужков у кепці. І потім ще дивувалися, чому Севастополь мріє про Лужкова, а не про те, щоб назавжди бути разом із Києвом. Поки що на Закарпатті я бачу лише одне: нескінченно вирубують ліс, регіон обкрадають по повній програмі. Якби там будували нормальні дороги, завдяки туризму ми б отримали другу Швейцарію. Це ж і мінеральна вода, і гарячі джерела тощо. Але поки Закарпаття розвивається винятково на ентузіазмі місцевого населення і завдяки допомозі Угорщини", – підкреслив Мага.
За його словами, угорські паспорти дають змогу жителям Закарпаття позбутися проблем під час працевлаштування у країнах ЄС.
"Ще одна проблема Закарпаття – відсутність робочих місць. Люди, які кажуть, що закарпатці роблять угорські паспорти через бажання приєднатися до Угорщини, думають не головою, а іншим місцем. Просто потрібно знати, що жителі Закарпаття дуже прив'язані до дому, у них міцні сім'ї. Навіть за СРСР регіон посідав останнє місце за кількістю розлучень. Так, вони працюють у різних країнах Європи. Й угорський паспорт позбавляє їх проблем із працевлаштуванням як громадян ЄС. Але ті, хто гавкає на закарпатців, нехай поцілують їх вологими губами нижче спини. Ці люди привозять у свій регіон валюту. Хочете змінити ситуацію – створюйте для них робочі місця тут, у своїй країні. А кричати "Слава Україні!" може кожен", – зазначив співрозмовник.
На його думку, за бажання влада країни могла б забезпечувати належне фінансування Закарпаття.
"Коли Україна намагалася відправляти в Севастополь жовто-блакитні прапорці, Лужков пересилав туди зелені долари. Якщо життя у людей не дуже добре – матеріальне, на жаль, перемагає духовне. І якщо ми не хочемо повторення кримського сценарію на Закарпатті – пора задуматися. Невже не соромно, що маленька Угорщина допомагає багатющій Україні? Адже навіть одного будинку в Кончі-Заспі вистачило б на покриття трьох районних бюджетів Закарпаття. Нехай апетити зменшать – і буде все нормально", – резюмував Мага.
Відносини України й Угорщини погіршилися після ухваленого у вересні 2017 року Верховною Радою закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні. Угорщина висловила занепокоєння стосовно майбутнього угорської меншини в Україні. Закон уже набув чинності, але для врегулювання ситуації Київ запропонував продовжити термін імплементації мовної статті до 2023 року (ухвалений закон передбачає, що вона набуде чинності у 2020-му).
Переговори між Києвом і Будапештом тривають. У МЗС Угорщини попередили, що через закон "Про освіту" Будапешт буде блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС.