Митрополит УАПЦ Макарій заявив, що розчарований позицією Філарета щодо підготування об'єднавчого собору

Макарій: Я сказав, що може бути митрополія або патріархія. Філарет зі злобою відповів, що буде патріархія
Фото: church.net.ua

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет просуває свій варіант статуту об'єднавчого собору, а також назву та модель єдиної православної церкви. Про це заявив предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій.

Підготуванню об'єднавчого собору православної церкви України може перешкодити неконструктивна позиція предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета. Про це 16 жовтня в ефірі телеканала ZIK заявив предстоятель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій.

За його словами, він розмовляв із Філаретом 14 жовтня, коли на Софійській площі в Києві відбувався молебень за Україну, і спілкування його "приголомшило".

"Патріарх Філарет звернувся до мене: "Терміново потрібно собор збирати". Я кажу: "Ваша святість, собор збирати – статуту немає". Він каже: "А статут у мене є". [Я кажу:] "У мене теж є, але з двох статутів потрібно зробити один". [Він каже:] "Ні, мій статут буде", – розповів Макарій.

Філарет ставить УАПЦ перед фактом, що назву нової церкви вже вибрано, поскаржився митрополит.

"Питання: який статус церкви, яка модель? Коли я сказав, що може бути митрополія або патріархія, він зі злобою відповів, що буде патріархія. А екзархи нічого не кажуть", – розповів він.

За словами глави УАПЦ, найближчими двома тижнями скликати об'єднавчий собор неможливо.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату скасовано, із Філарета знято накладену РПЦ анафему, йому і Макарію повернуто канонічний статус.

Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос буде одержано після об'єднавчого собору українських православних церков. Глава держави висловив сподівання, що собор відбудеться усупереч приказці: "Де два українця – там три гетьмана".