Помпео оголосив про розширення антиросійських санкцій США на "Північний потік – 2" і "Турецький потік"
Закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" поширюватимуть на компанії, що беруть участь у будівництві російських газогонів, повідомив очільник Держдепартаменту Майк Помпео. За його словами, це не комерційні, а політичні проєкти, що підривають транзитний статус України.
Сполучені Штати Америки включили "Північний потік – 2" і другу гілку "Турецького потоку" в перелік об'єктів, які підпадають під санкції закону "Про протидію супротивникам Америки допомогою санкцій" (CAATSA). Про це на брифінгу 15 липня заявив державний секретар Майкл Помпео, повідомляє Twitter Державного департаменту США.
Нове положення про CAATSA передбачає можливість накладання санкцій щодо тих, хто здійснює інвестиції чи проводить будь-яку іншу діяльність, пов'язану з російськими експортними трубопроводами.
"Це недвозначне застереження для компаній, що надають сприяння російським проєктам: це неприпустимо, припиняйте участь негайно або настануть небажані наслідки", – заявив Помпео.
За його словами, "Північний потік – 2" і "Турецький потік" не є комерційними проєктами.
"Це головні інструменти Кремля для експлуатації та розширення залежності Європи від російських енергоносіїв. Інструменти, які підривають вплив України, перекриваючи транзит газу через цю важливу демократичну країну. Інструменти, які, зрештою, підривають трансатлантичну безпеку", – сказав очільник Держдепу.
США неодноразово запроваджували проти Росії різні економічні обмеження за агресію проти України і за втручання в американські вибори. Режим санкцій щодо РФ регулює, зокрема, закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
У грудні 2019 року Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачав запровадження санкцій проти російських газогонів "Турецький потік" і "Північний потік – 2". Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладальники.
30 червня 2020 року Сенат Конгресу США додав нові санкції проти газогону "Північний потік – 2" у проєкт оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік.