80 держав і чотири організації підтримали підсумкове комюніке Глобального саміту миру
Підсумкове комюніке саміту миру, який проводять у Швейцарії, підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації. Про це 16 червня повідомив уповноважений Верховної Ради України із прав людини Дмитро Лубінець у Facebook.
"Це означає прихильність суверенітету нашої держави, потребу діяльності ЗАЕС під повним контролем України, неприпустимість нападів на торговельні судна в морях, які омивають Україну, заклик до репатріації полонених за формулою "всіх на всіх" і безумовне повернення українських дітей!" – написав він.
У списку, який опублікував омбудсмен, немає низки країн, котрі було представлено на саміті на різних рівнях, зокрема Бразилії, Індії, Саудівської Аравії, Мексики, Індонезії, ПАР, ОАЕ і Таїланду.
Документ буде відкрито до приєднання інших країн й після завершення саміту, повідомив на брифінгу глава МЗС України Дмитро Кулеба, відео опублікував канал "Ми – Україна". "Ми вже знаємо, що декілька країн проходять внутрішній аналіз спільного комюніке і планують приєднатися до нього, хоча не є зараз на саміті", – сказав він.
Контекст:
Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку триває з 15-го до 16 червня. На ньому обговорюють три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та українських дітей, яких викрала Росія. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.
Президент України Володимир Зеленський на брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.
Раніше президент України говорив, що Росія шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн.
Президентка Швейцарії Віола Амгерд говорила, що на саміті миру обговорюватимуть умови приєднання РФ до переговорів про мир.