Будівельні компанії України вимагають встановити чіткі правила й заборонити перегляд законів заднім числом

Девелопери попередили, що без негайного втручання держави галузь ризикує зупинитися
Фото: depositphotos.com

Українська асоціація девелоперів, у яку входять провідні будівельні компанії країни, оприлюднила заяву, де закликала владу встановити чіткі правила для будівельної галузі, заборонити зміни в законодавстві заднім числом і відновити верховенство права в галузі. 

Девелопери наголосили, що їхню роботу блокують окремі політики, "псевдоактивісти" й силовики, які діють поза межами закону, а влада, за їхніми словами, лише сприяє таким діям.

"Після року будівництва чиновник під тиском вулиці може скасувати своє ж рішення, видане за законом. Окремі силовики – відкрити кримінальне провадження лише на підставі бажання запросити бізнес до "обговорення фінансового питання". У результаті псевдоактивісти й силовики заробляють, економіка втрачає, громадяни не отримують своє житло", – ідеться в заяві Української асоціації девелоперів.

Будівельні компанії поскаржилися на постійний тиск на галузь, тому що навіть за наявності всіх потрібних дозволів і документації вони не мають жодних гарантій, що влада не внесе змін, які фактично блокуватимуть будівництво. У таких умовах девелопери змушені стикатися з банкрутством, що призводить до економічних втрат і ускладнює доступ громадян до житла, додали автори.

В асоціації попередили, що ігнорування цих проблем призведе до того, що галузь зупиниться, а вартість житла різко зросте, роблячи його недоступним для більшості населення.

"Вимагаємо чесних правил! Відновити дотримання законів у будівельній галузі всіма її учасниками! Зупинити свавілля псевдоактивістів і силовиків! Притягнути до відповідальності здирників і шантажистів! Розглядати питання культурної спадщини виключно у правовому полі, а не з голосу вулиці! Заборонити перегляд законів і норм заднім числом! Припинити переписувати правила в будівельній галузі на ходу!" – заявили в асоціації.

Девелопери підсумували, що без негайного втручання держави галузь, яка є критично важливою для відновлення країни, ризикує зупинитися, що матиме катастрофічні наслідки.