Денисенко: Те, що Росія розпадеться згідно з лекалами сепаратизму 91-го року, – міф. Ніфіга вона не розпадеться
Одна з них, на думку Денисенка, полягає в тому, що Україна не має серйозних лобістських структур, які працюють у Вашингтоні, а друга – у тому, що у країні "ніхто не вивчає Росії", крім Інституту майбутнього.
Бацман зазначила, що в українському інформпросторі зараз багато обговорень Росії – яка вона, на що можна від неї чекати тощо.
"Обговорювати й вивчати – це дві різні речі. Тобто про футбол теж усі говорять, але спеціалістів у футболі у нас дуже мало. І чомусь українські команди не найкращі у світі зараз? Так само й тут. Я наведу маленький приклад. Інститут майбутнього зробив зараз велике дослідження. Ми його презентували два тижні тому. Воно називається "Хто є хто у Росії". Ми розклали 250 прізвищ: хто, кому, з ким, куди, як, навіщо і так далі. І стає зрозумілою взагалі логіка багатьох процесів. Якщо зараз запитати всіх тих людей, які багато розповідають про Росію... Там перший міф – чи розпадеться Росія, згідно з лекалами сепаратизму 91-го року. Усі кажуть: "Так, розпадеться". Ні, ніфіга вона не розпадеться", – наголосив Денисенко.
Він також упевнений, що, якщо запитати таких експертів, хто впливає на регіональну політику в Російській Федерації, ніхто з них не відповість. Водночас, за інформацією Денисенка, заступник глави Адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко контролює зараз 47 губернаторів, тобто приблизно половину регіонів Росії.
"Є теоретичні можливості щодо національного сепаратизму лише у двох із половиною регіонах. Перший – це Чечня. Але поки там [Рамзан] Кадиров і поки живий [президент РФ Володимир] Путін – це зв'язка, яку вони не можуть розірвати. Тобто Кадиров залежний від Путіна, а Путін залежний від Кадирова у цьому випадку. Тому навряд чи це відбудеться найближчим часом", – сказав Денисенко.
"Половинка" регіону в його класифікації – це Татарстан. Проте, зазначив радник глави МВС, він оточений іншими регіонами РФ – він не має жодного кордону. Крім того, торік російський випускний єдиний державний іспит татарською мовою склала лише одна дитина.
"І третій регіон – це Якутія. Там є справді достатньо серйозні еліти. Там є навіть виходи до кордонів. Але їх усього-навсього трохи більше ніж 1 млн. Величезна територія – як пів Європи", – сказав Денисенко.
На запитання про ймовірний відкол Дагестану він відповів, що "це неможливо апріорі".
"Там 40 народів, 40 етносів. Село від села... У принципі, там весь час потрібен моральний авторитет чи суддя, який примирить народи між собою. І він не має бути із сусіднього села. Він має бути десь зі сторони. І тоді там вдається про щось говорити. Тому нема на сьогоднішній момент сепаратизму в Російській Федерації", – підсумував Денисенко.
Денисенко: Сі Цзіньпін запросив Мішустіна в Пекін. Це будуть оглядини майбутнього теоретичного наступника. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей. Спочатку, за даними СБУ, президент РФ Володимир Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
Політичні діячі й аналітики з різних країн неодноразово висловлювали припущення, що РФ рано чи пізно розпадеться. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов 2020 року назвав Росію "штучним утворенням", створеним "під кулеметами", і припустив, що вона розвалиться ще за його життя.
Колишній командувач військ США у Європі, генерал у відставці Бен Годжес прогнозує розпад Росії, каталізатором якого стане розв'язана нею війна в Україні. Генерал у колонці для британського видання The Telegraph, опублікованій у вересні 2022 року, закликав світ починати готуватися до цього процесу заздалегідь, щоб зменшити його геополітичні наслідки.
На думку колишнього російського віцепрем'єр-міністра, близького соратника експрезидента РФ Бориса Єльцина Михайла Полтораніна, у разі розпаду "першою змиється Тува разом з [міністром оборони РФ Сергієм] Шойгу", після цього від Росії можуть відокремитися Чечня, Дагестан і Далекий Схід.
На Росію до 2033 року чекає розпад або перетворення на failed state. Такий прогноз дала майже половина експертів із зовнішньої політики, опитаних аналітичним центром Atlantic Council.