Філатов запропонував посадити у в'язницю суддів за "вбивство" місцевого самоврядування в Чернігові

Борис Філатов: Убити місцеве самоврядування в Чернігові це несправедливість
Фото: pravda.com.ua
Рішення суду про усунення мера Чернігова Владислава Атрошенка з посади – це вияв вибіркового правосуддя, і судді, які ухвалювали таке рішення, мають сидіти у в'язниці. Про це заявив міський голова Дніпра Борис Філатов в інтерв'ю "Українській правді".

"Це несправедливість. У Кодексі про адміністративні правопорушення зовсім такого немає. Я вважаю, що за це рішення судді, які його приймалиповинні сидіти у в'язниці. Можна було якось по-іншому вирішити питання. Але вбити місцеве самоврядування в Чернігові – це несправедливість", – заявив Філатов.

Він зазначив, що не є другом Атрошенка, навпаки, між ними "складні стосунки". Мер Дніпра вважає, що усувати з посади за спробу врятувати сім'ю від обстрілів і полону неприпустимо.

"Ви знаєте, що мер Бучі вивозив із міста свою родину в кареті швидкої допомоги? Його родину могли розстріляти, давайте його теж виженемо? Звісно, це вибірковість. Розумієте? Може, секрет розказую, але він нам сам про це розповідав: "Хлопці, я свою родину вивозив на "швидкій", бо росіяни вже зайшли, вони могли стати заручниками". Давайте якийсь там суд у Львові, незрозуміло якогось там району, винесе рішення проти міського голови Бучі, що, використовуючи свої повноваження, евакуював свою сім'ю. Формально діємо по закону, але людей могли розстріляти! Навіщо це робити?" – наголосив він.

За словами Філатова, будь-якому меру правоохоронці можуть висунути якісь претензії і спробувати усунути від виконання обов'язків, і це заважає самоврядуванню працювати.

"Мені кожного дня передають вітання, розумієте? От недавно зустрів мене один депутат і каже: "Я маю вас попередити, є команда працювати по мерії правоохоронцям". І я це чую вже вісім років. Неможливо так працювати. Я не можу сказати, що мене це деморалізує, але це втомлює. У кожному муніципалітеті сидять якісь перевіряючі. Вони приходять і починають вибивати керівників комунальних підприємств: міськводоканал, міськсвітло, теплоенерго. Підозри, підозри, підозри. Потім суд виносить застави. Після цього їх більше нічого не цікавить. Це: а) деморалізація; б) немає ніяких перспектив; в) витрачання коштів платників податків. Це праця в нікуди. Навіщо це робити? Під час війни є важливіші завдання", – наголосив Філатов.

Контекст:

Представники Національного агентства з питань запобігання корупції вручили Атрошенку адмінпротокол 15 вересня 2022 року. За даними НАЗК, 5 березня дружина Атрошенка виїхала з України за кермом службового автомобіля мера Чернігова Toyota Camry і користувалася ним за кордоном протягом трьох місяців. За цей час за лізинг автомобіля з бюджету міста було виділено 200 тис. грн.

7 грудня 2022 року суд першої інстанції вирішив, що Атрошенко діяв в умовах конфлікту інтересів, і визнав його винним в адміністративному правопорушенні, передбаченому ч. 1 і ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На мера наклали штрафи в розмірі 6800 грн і 3400 грн, а також на рік позбавили права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Того самого дня Державне бюро розслідувань повідомило, що суд у Львові на рік позбавив Атрошенка права обіймати посаду мера Чернігова.

Атрошенко звинуватив у своєму усуненні підлеглих президента, заявивши, що не піде з посади мера Чернігова і подасть апеляцію на рішення суду.

Рух "Чесно", Асоціація міст України, Комітет виборців України, партнер юридичної компанії "Алексєєв, Боярчуков і партнери" назвали це політичним тиском на мерів і наступом на місцеве самоврядування.

Атрошенко оскаржив рішення. 1 лютого Львівський апеляційний суд скасував меру Чернігова штраф, але залишив чинною заборону обіймати посаду міського голови.

Чернігівська міська рада на засіданні 9 лютого призначила виконувача обов'язків міського голови. Ним став секретар міськради Олександр Ломако.

30 березня відбулося чергове засідання сесії Чернігівської міськради, яке, як стверджує Ломако, намагалися зірвати затриманням депутатів і "мінуванням" міськради. Він заявив, що перед сесією чотирьох депутатів міськради викликали на допити, двох депутатів викликали до військкомату, а депутатку Ірину Должикову правоохоронці зняли з потяга й не пустили до Чернігова без пояснення причин.