Генерала Назарова виправдали, Медведчука залишили під домашнім арештом, в Україну привезуть Конституцію Пилипа Орлика. Головне за день G

Головні події п'ятниці
Фото: hromadske.ua, ЕРА
"ГОРДОН" подає огляд подій п'ятниці, 21 травня.

Справа генерала Назарова

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду України виправдав колишнього першого заступника керівника антитерористичної операції генерал-майора Збройних сил України Віктора Назарова у справі про катастрофу літака Іл-76.

Транспортний літак ЗСУ збили в небі над луганським аеропортом бойовики "ЛНР" 2014 року, загинуло 49 українських військовослужбовців.

Назарова обвинувачували в халатності, суд першої інстанції призначив йому сім років позбавлення волі.

Справа Медведчука – Козака

Київський апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції про запобіжний захід голові політради "Опозиційної платформи – За життя" Вікторові Медведчуку у вигляді цілодобового домашнього арешту з електронним браслетом. Суд відхилив скаргу і Офісу генпрокурора, і захисту нардепа.

Медведчук на засіданні заявив, що у 2014 році на переговори з бойовиками на Донбасі його уповноважили спочатку тодішній в.о. президента Олександр Турчинов, а потім п'ятий президент України Петро Порошенко. Турчинов спростував його слова.

Після засідання нардеп сказав, що "про всяк випадок" вирішив не спілкуватися з колегою по фракції Тарасом Козаком, якого теж підозрюють у держзраді.

В Україну привезуть оригінал першої Конституції

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що до Дня Незалежності у країну привезуть оригінал Конституції авторства українського гетьмана Пилипа Орлика – документ, який називають першою українською Конституцією і однією з перших конституцій у Європі.

Зеленський затвердив санкції проти "злодіїв у законі" і продовжив – проти бойовиків та росіян

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції, ухвалене 14 травня. Він ввів санкції проти "злодіїв у законі" і продовжив – проти громадян та компаній із Росії й України, строк дії яких закінчувався у травні.

У двох санкційних списках тепер 674 фізичні особи та 138 юридичних. Серед них – ватажки "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилін і Леонід Пасічник, особи, яких ЗМІ називали "злодіями у законі", і низка російських компаній та медіа.

Рада підтримала новий законопроєкт про НАБУ і закликала ЄС та США ввести санкції за "Північний потік – 2"

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, який передбачає, що Національне антикорупційне бюро стане центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Нинішній директор бюро Артем Ситник у разі ухвалення закону виконуватиме повноваження до призначення нового, повідомили в парламенті.

Також Верховна Рада підтримала звернення до США та Європейського союзу про введення санкцій за будівництво газопроводу "Північний потік – 2".

Вирок для кримчанина Яцкіна

Підконтрольний окупантам "суд" у Криму призначив жителю півострова Іванові Яцкіну 11 років колонії суворого режиму у "справі про держзраду". МЗС України засудило незаконний "вирок" і виступило із закликом до міжнародної спільноти відреагувати на тривалі грубі порушення прав людини в окупованому Криму.