Горбатюк: Міністерство юстиції США зазначало, що Україна, якщо процес у справі Лазаренка завершиться конфіскацією коштів, може розраховувати на їх повернення G

Горбатюк: Процес триває, здається, уже понад 10 років
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Терміни завершення справи в США щодо екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка "не зрозумілі". Про це сказав директор департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Україна може одержати $273 млн, заблоковані у США у справі екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка. Про це директор департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна".

"Щодо цього триває цивільний процес в Америці. Після того як він дістав там вирок, почався цивільний процес щодо конфіскації цих коштів. Міністерство юстиції США зазначало, що Україна, якщо цей процес завершиться конфіскацією коштів, може розраховувати на їх повернення, але поки терміни завершення справи не зрозумілі, тому що процес триває, здається, уже понад 10 років, і ми поки не бачимо йому кінця", – сказав він.

За словами Горбатюка, кримінальне провадження стосовно Лазаренка припинено у зв'язку з його розшуком.

"Зараз вживають заходів, щоб ознайомити його з оновленою підозрою, а також з вимогами законодавства щодо спеціального (так званого заочного) судочинства", – зазначив директор департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Горбатюк: На дні народження Луценка я побажав, щоб докори сумління його не мучили. Читайте повну версію інтерв'ю

Лазаренко був прем'єр-міністром України в 19961997 роках. Після конфлікту з президентом Леонідом Кучмою пішов в опозицію, а з початком кримінального розслідування втік за кордон.

У 1999 році його затримали в Нью-Йорку під час спроби перетнути кордон за підробленим паспортом. У США Лазаренка обвинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконним способом і переказаних на закордонні рахунки в 19941999 роках. У серпні 2006 року його засудив суд у Каліфорнії до дев'яти років тюремного ув'язнення й штрафу в розмірі $10 млн. 1 листопада 2012 року вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу. Україна домагається повернення у країну заарештованих у США активів Лазаренка.

На етапі конфіскації майна на кошти Лазаренка претендувало багато сторін, включно із самим українським екс-прем'єром, а також російською компанією "Газпром" і банком EuroFed, який був заснований Лазаренком в острівній державі Антигуа. Банк погодився піти на мирову з урядом США й зняв свої претензії на більшу частину грошей.

У листопаді 2014 року суд у Вашингтоні схвалив цю угоду, за якою $100 млн на офшорних рахунках Лазаренка було розділено між банком на Антигуа й скарбницею США. У підсумку рахунки острівного банку поповнилися на $25 млн, а рахунки уряду США – на $75 млн.