Гордон: У Кремлі бояться російського бунту – безглуздого і безпощадного
Російська влада відмовилася від ідеї ввести заборону на ввезення у країну іноземних ліків, тому що побоюється реакції громадян на таке рішення, вважає засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон в ефірі телеканала "112 Україна" висловив думку, що російська влада боїться бунтів у країні, саме тому не зважилася ввести заборону на імпорт ліків.
22 травня Державна дума Росії ухвалила у третьому, остаточному, читанні законопроект про заходи протидії недружнім крокам США та інших країн – так званий закон про антисанкції. У процесі доопрацювання законопроекту до другого читання з нього виключили заборону ввозити у країну іноземні ліки.
"У Держдумі цілком серйозно розглядали заборону на ввезення медичних препаратів зі США. Але потім, видно, трошки почухали свої потилиці і зрозуміли, що величезна кількість людей у Росії (десятки мільйонів!) залежить від західних ліків. Росія-матінка просто не виробляє ліків, які потрібні людям, бо не може, видно, недостатньо велика – не в масштабах, а в інтелекті і вмінні. Тому почали вмикати задній хід. Вони вирішили, що якщо відмовляться від більшості американських продуктів (я – не про продукти харчування, а взагалі), то зашкодять своєму народові, який може збунтуватися", – сказав журналіст.
Він нагадав, що впродовж останніх років у Росії було кілька спонтанних протестних акцій, які могли налякати владу.
"Пам'ятаєте, які по всій Росії прокотилися протести далекобійників? Влада злякалася. Зараз проходять протести проти сміттєвих звалищ, люди налаштовані рішуче – ідуть бити поліцію. Росіяни – такий народ цікавий, що краще його не доводь... Як говорив ще Олександр Сергійович (не Єфремов, а Пушкін), "не доведи господи бачити російський бунт, безглуздий і безпощадний". Ось тому у Кремлі бояться", – зазначив Гордон.
Російська влада побоюється, що рано чи пізно на вулиці може вийти "критична маса протестувальників", продовжив він.
"Мені розповідали російські керівники, що коли почалися протести на Болотній [площі] і [проспекті] Сахарова [у Москві] у 2011 році і за один день вийшло 100 тисяч осіб, [президент РФ Володимир] Путін на три дні полетів із міста. Він дуже злякався, тому що це вже близько до критичної маси", – сказав журналіст.
Російські ЗМІ пишуть, що масові акції протесту в сучасній Росії відбулися у 2011–2013 роках. 10 грудня 2011 року на Болотну площу у Москві, за даними організаторів, вийшло до 80 тис. незадоволених результатами парламентських виборів у Росії, пише Forbes. 24 грудня того самого року на проспекті Сахарова в російській столиці зібралося ще більше протестувальників – до 120 тис., повідомили організатори. У 2017 році у РФ відбулося кілька антикорупційних протестів, організованих опозиціонером Олексієм Навальним, але вони не були такими масовими.
Згідно з даними проведеного в березні 2018 року "Левада-центром" опитування, на масові акції протесту проти падіння рівня життя та на захист своїх прав готові вийти лише 8% росіян, на мітинги з політичними вимогами – 6%.