"Геть шахраїв". Стефанчук попередив про фейковий акаунт від його імені в Telegram

Стефанчук наголосив, що майже три роки не користується Telegram
Фото: Ruslan Stefanchuk / Facebook

У Telegram з'явився фейковий акаунт нібито спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука, заявив 6 жовтня у Facebook сам Стефанчук.

"У Telegram від мого імені з фейкового акаунта розсилають фейкові повідомлення. Не відкривайте! Не беріть слухавку! Не перетелефоновуйте!" – написав він.

Стефанчук наголосив, що він уже майже три роки не користується Telegram "з ідеологічних міркувань".

"Тому – геть шахраїв", – заявив спікер Верховної Ради.

Контекст:

Telegram – це зашифрований месенджер, який з'явився 2013 року. Його засновник, росіянин Павло Дуров, до цього запустив російську соцмережу "ВКонтакте", заборонену в Україні.

27 лютого 2022 року, після того, як почалося масоване вторгнення російських військ в Україну, Дуров заявив, що може обмежити використання Telegram у зв'язку з "українськими подіями", але за кілька хвилин передумав.

Платформа Telegram становить низку загроз безпеці України, вказали в Головному управлінні розвідки Міноборони України в лютому 2024 року. У березні в СБУ повідомили, що бачать "чітку співпрацю адміністрації Telegram із Роскомнаглядом і ФСБ", водночас Telegram не дослуховується до прохань України так, як дослуховується до прохань Росії. "Комунікація з ними є, але вона, по суті, є безрезультатною, на відміну від того ж TikTok, який, у принципі, реагує", – розповіли у спецслужбі.

Деякі депутати Верховної Ради (наприклад, нардеп від "Слуги народу", голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв) вважають, що, якщо Telegram не розпочне діалогу з Україною, його потрібно закрити. Потураєв сказав, що коли "80% населення користуються немодерованою соцмережею – це велика помилка, яка буде дорого коштувати".

Президент України Володимир Зеленський 27 серпня заявив, що до регулювання соціальних мереж, зокрема Telegram, треба підходити дуже обережно. На пресконференції журналістка запитала про його ставлення до зареєстрованого у Верховній Раді законопроєкту про регулювання соцмереж (імовірно, ідеться про законопроєкт №11115). "Я б дуже обережно ставився до таких кроків, хоча не можу критикувати законопроєкт, бо не читав", – пояснив він.

19 вересня на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки ухвалили рішення обмежити службове використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях і на об'єктах критичної інфраструктури.