Імовірна заборона Telegram в Україні. Голова комітету Ради з питань свободи слова заявив, що адміністрація Telegram відмовляється "йти на контакт" з українською владою

Юрчишин вважає, що в умовах, які склалися, "звичайно, логічно виглядає блокування цієї соцмережі"
Фото: depositphotos.com

Адміністрація Telegram зараз відмовляється блокувати канали, які розповсюджують російську пропаганду. Про це в коментарі LIGA.net 28 лютого заявив голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, нардеп від "Голосу" Ярослав Юрчишин. Він не відкинув блокування месенджера в Україні.

"Усе залежить від того, чи буде адміністрація Telegram, яку нібито представляє пан [Павло] Дуров, іти на контакт з українською владою і блокувати відверто маніпулятивні канали, які поширюють російську пропаганду. Зараз вони відмовляються це робити. За таких умов, звісно, логічно виглядає блокування цієї соцмережі", – сказав Юрчишин, коментуючи ймовірність заборони діяльності Telegram в Україні.

Щодо ймовірних загроз для національної безпеки від месенджера, нардеп вважає більш показовими в цьому питанні позиції секретаря Ради з нацбезпеки і оборони Олексія Данілова й начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова. Юрчишин наголосив, що якщо ці посадові особи вважають Telegram шкідливим, а СБУ має цілий перелік каналів, які розповсюджують російську пропаганду, то не може бути інших варіантів, окрім "блокування цих каналів адміністраторами мережі чи блокування мережі".

28 лютого комітет Верховної Ради з питань свободи слова провів круглий стіл, присвячений журналістським стандартам та етиці в умовах війни. Засідання транслювали у Facebook. Учасники засідання обговорювали, зокрема, і ситуацію з Telegram. Зокрема, представники експертної організації Internews Ukraine вважають, що Telegram – "ворожа платформа", "величезна небезпека не лише свободі слова, а й національній безпеці та безпеці людей".

Докладніше про обговорення читайте в Telegram засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона.

Контекст:

Telegram – багатоплатформовий зашифрований месенджер, який з'явився 2013 року. Його запустив росіянин Павло Дуров, який до того заснував заборонену в Україні соцмережу "ВКонтакте".

У Мінкульті повідомляли у квітні 2023 року, що розмірковують над "регулюванням" Telegram.

За даними опитування USAID-Internews, Telegram залишався основною соцмережею для спілкування та споживання новин в Україні минулого року.

У грудні Центр протидії дезінформації при РНБО повідомив, що в Telegram активізували створення фейкових каналів бригад і батальйонів сил оборони України.

Платформа Telegram містить низку загроз безпеці України, заявили в ГУР у лютому 2024 року.