"Інтерпретуємо як спробу дестабілізувати польсько-українські відносини". У МЗС Польщі засудили кібератаку на українські сайти
Польща засуджує кібератаку на урядові українські сайти. Про це у Twitter заявив речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна.
"Ми стурбовані повідомленням про кібератаку на сайти уряду України, включно із МЗС. Ми рішуче засуджуємо будь-яку діяльність, яка призводить до поширення дезінформації й порушення роботи державних установ", – сказав речник МЗС Польщі.
Він зазначив, що польська сторона хоче отримати інформацію про кібератаку.
"Ми інтерпретуємо публікацію "заяв" польською мовою як чергову спробу дестабілізувати польсько-українські відносини", – наголосив Ясіна.
Контекст:
У ніч на 14 січня хакери зламали низку урядових сайтів. На порталі Міносвіти та Міністерства закордонних справ вони розмістили загрозливі повідомлення українською, російською та польською мовами й перекреслені зображення герба, прапора і карти України, а також профілю свині. У текстах були помилки, а повідомлення польською написано так, ніби для його створення використали поганий перекладач, звернули увагу ЗМІ.
Сайти Міністерства освіти та Міністерства закордонних справ України не можна відкрити й досі. Не працюють також сайти Держслужби з надзвичайних ситуацій, Міненерго, портал судової влади України, Єдиний реєстр судових рішень та сайт Верховного Суду.
Пресслужба Міністерства цифрової трансформації повідомляла, що портал "Дія" вимкнули, а застосунок "Дія" працює у штатному режимі.
У СБУ заявили, що контент сайтів не було змінено й витоку персональних даних не сталося. Роботу деяких сайтів зупинили з метою запобігання поширенню атаки. СБУ та Держспецзв'язку займаються розслідуванням інциденту.
У МЗС України зазначили, що висновки робити зарано, але натякнули на російський слід злому.
Євросоюз засудив кібератаки на українські урядові сайти.
2020 року, за даними Ради національної безпеки і оборони, в Україні зафіксували не менше як 1 млн кібератак. Вразливі вебсервери державних органів було інфіковано вірусом, який приховано робить їх елементом ботмережі, котру використовують для DDoS-атак інших ресурсів. Системи безпеки інтернет-провайдерів визначали скомпрометовані вебсервери як джерело атак і починали блокувати їхню роботу шляхом автоматичного занесення до чорних списків.
2021 року було зафіксовано й заблоковано DDoS-атаки на веб-ресурси Офісу президента України, сайт СБУ та інші ресурси.