Кабмін створив Раду громадського контролю в Бюро економічної безпеки
Гончаренко також опублікував проєкти положення про раду та порядок її формування, ухвалені Кабміном.
"Рада буде здійснювати громадський контроль над БЕБ, сприяти взаємодії бюро з громадськими об'єднаннями", – зазначив нардеп.
Згідно з проєктом постанови, цей колегіальний виборний орган має, зокрема, збирати, узагальнювати та подавати бюро пропозиції інститутів громадянського суспільства з різних питань, пов'язаних із роботою БЕБ.
Раду формують на основі конкурсу у складі 15 осіб строком на два роки. Персональний склад цієї ради затверджує директор БЕБ.
"Судово-юридична газета" зазначає, що схожу Раду громадського контролю формували і в Державному бюро розслідувань, однак про її діяльність останні два роки практично нічого невідомо.
Контекст:
Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада ухвалила у другому читанні 28 січня 2021 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.
У законі йдеться про те, що Бюро економічної безпеки України – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати та розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їхньому вчиненню. Бюро отримає відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової поліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.
Уряд на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення Бюро економічної безпеки.
У новому відомстві працюватиме 4 тис. людей, його директора мають обрати на відкритому конкурсі. На конкурс заявки подало 59 учасників, допустили до участі 48 кандидатів.
Серед тих, кого не допустили, – ексміністр фінансів, колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк, його адвокат подав до суду заяву з вимогою зупинити проведення конкурсу.
За підсумками електронного тестування, на наступний етап, співбесіду, пройшло 12 кандидатів на посаду глави БЕБ.
У фінал конкурсного відбору потрапило троє кандидатів: голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник, член ради Нацбанку України, екснардеп від Партії регіонів Василь Горбаль і прокурор Офісу генпрокурора Аттіла Ковчі.