Комаровський – Гордону: Скажи, будь ласка, я заслужив, щоб за мною стежила СБУ?
Він підкреслив, що, працюючи дитячим лікарем, "провів усі свої найкращі роки життя в очікуванні дзвінка, в очікуванні смерті, в очікуванні того, що, можливо, колись стане краще".
"А поки я цим усім займався, хтось займався бізнесом, хтось займався рекетом, хтось грав у карти. Розумієш? А потім ці всі люди стали охіренними начальниками і стали мені розповідати, що таке мораль. Про те, що я ж, виявляється, можу продатися... Якісь падали з ранку до ночі мене вчать моралі. Чому я про це згадую? За мотивами банального дня народження створюють розслідування, блін. Розумієш? Скажи, будь ласка, я заслужив, щоб за мною стежила СБУ?" – запитав Комаровський.
Він згадав про це у зв'язку з поїздкою до Литви на день народження телеведучого Савіка Шустера.
На уточнення Гордона, чи справді СБУ стежить за ним, лікар відповів: "А хер їх знає. Але, судячи з того, що я бачив себе у фільмі, який зняла СБУ, то, напевно ж, стежить. Тобто ми, виходить, у цій країні платимо податки для того, щоб вони за нами стежили? Їм більше стежити немає за ким?"
Комаровський: Мені погрожують смертю, за мною стежить СБУ, мене дискредитують кожен божий день. Державі на це насрати. Їм головне, щоб я не пішов у владу. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Розслідування "Української правди" про день народження Шустера опублікували в YouTube 30 листопада 2021 року.
Серед гостей Шустера були ексміністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, лікар і телеведучий Євген Комаровський, партнер Шустера, продюсер та бізнесмен Павло Єлізаров, колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, засновник видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон і його дружина, головна редакторка видання ГОРДОН" Олеся Бацман.
Матеріал з'явився на тлі чуток про конфлікт між президентом України Володимиром Зеленським та Ахметовим, якого вважають найбагатшим громадянином України. Журнал "Forbes Україна" оцінює його статки в $7,6 млрд.
1 грудня у коментарі "Українській правді" Шустер сказав, що своє 69-річчя він вирішив відсвяткувати із друзями на батьківщині. "Я показав їм мою Литву. Розповів про історію Великого князівства Литовського, що тягнеться ледь не до Москви. Мої гості дізналися, чому до радянської, а потім нацистської окупації Вільнюс називали Північним Єрусалимом, яким символом було кафе Neringa для багатьох дисидентів", – розповів журналіст. За його словами, у ці дні сучасна політика "його мало цікавила".
Він також зазначив, що 1971 року список гостей його свята, найімовірніше, опинився б у КДБ. "Зараз, сподіваюся, інші часи, і список гостей на моєму дні народження я залишу при собі", – додав він.
Згодом Шустер підтвердив, що на його дні народження також був Ахметов. "Ну прилетіла людина, привітала. Ну і все. Який державний переворот? Узагалі, хто говорив про політику?" – заявив він.
Ахметов, як заявили в "Українській правді", коментувати розслідування відмовився.