Кулеба на засіданні Генасамблеї ООН закликав світових лідерів узяти участь у Глобальному саміті миру

На Глобальному саміті миру буде "реальна можливість домовитися про справедливе і всеосяжне бачення миру", зазначив Кулеба
Фото: mfa.gov.ua

Глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав лідерів країн – членів ООН долучитися до участі у Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії. Про це Кулеба сказав 23 лютого на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку щодо ситуації на тимчасово окупованих країною-агресором РФ територіях України.

Відеозапис опубліковано у Facebook МЗС України.

Кулеба зазначив, що менш ніж за рік кількість країн і міжнародних організацій, які беруть участь у зустрічах щодо української формули миру, зросла з 15 до 82, там представлені всі континенти й регіони світу.

"Ви всі знаєте про положення цієї формули. Вони передбачають не лише припинення бойових дій, а й пропозиції щодо зміцнення продовольчої безпеки, ядерної безпеки, захисту довкілля, енергетичної безпеки, міжнародного правосуддя, прав людини й поваги до Статуту ООН, – сказав український міністр. – Це не західна ініціатива. Це дійсно глобальна ініціатива, заснована на Статуті ООН і відповідних резолюціях Генеральної Асамблеї".

Як вказав Кулеба, на Глобальному саміті "буде реальна можливість домовитися про справедливе і всеосяжне бачення миру".

За словами глави МЗС, справжня мета РФ – знищити Україну.

"Якщо просто зупинити війну в надії на те, що агресор сам обере мир, – це нереалістичний план. Ті, хто кажуть, що Україна має вести переговори з Росією, щоб припинити війну, або не повністю поінформовані, або ніколи не стежили за тим, що відбувалося із 2014-го до 2022 року", – наголосив Кулеба.

Він нагадав, що за цей час РФ і Україна провели приблизно 200 раундів переговорів, погодили понад 20 угод про припинення вогню, але Росія їх не дотримувалася.

"Якщо ми серйозно налаштовані на відновлення миру не лише в Україні, а й в усьому світі, настав час припинити видавати бажане за дійсне і розпочати реалістичну й наполегливу роботу. Глобальний саміт миру пропонує саме такий, конкретний і реалістичний, шлях до миру. Я закликаю всіх вас допомогти нам у цій справі", – резюмував Кулеба.

Генасамблея ООН зібралася 23 лютого на засідання щодо питання порядку денного "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України". На ньому мали виступити представники 64 країн, зокрема не менше ніж 25 міністрів, указав "Укрінформ".

Контекст:

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Перша міжнародна конференція, присвячена війні в Україні, з ініціативи Києва відбулася 24 червня 2023 року в данському Копенгагені. У другий конференції у Джидді (Саудівська Аравія) на рівні політичних радників лідерів на початку серпня взяли участь представники понад 40 країн, що втричі більше, ніж на консультаціях у Копенгагені, наголошував глава Офісу президента України Андрій Єрмак. Росії на зустріч не запрошували. Уперше в ній узяв участь Китай.

В ОП зазначали, що під час третьої зустрічі на Мальті в жовтні увагу зосередили на п'яти головних пунктах формули миру: "Ядерна та радіаційна безпека", "Продовольча безпека", "Енергетична безпека", "Звільнення всіх полонених і депортованих осіб" та "Відновлення територіальної цілісності України і світового порядку".

14 січня 2014 року в Давосі відбулася четверта зустріч радників із нацбезпеки щодо імплементації української формули миру, у якій взяла участь 81 країна й організація, повідомляв Єрмак.