Кулеба про пакет допомоги від США: Те, що я почув від Блінкена, обнадіює, але це рішення Конгресу. Триває робота, щоб це рішення було ухвалено своєчасно

На всіх рівнях з боку України триває робота, щоб рішення Конгресу США ухвалили своєчасно, зазначив Кулеба
Фото: EPA

Україна на всіх рівнях веде роботу, щоб Конгрес США схвалив пакет заходів для посилення нацбезпеки, наданий президентом США Джо Байденом, який, зокрема, містить додаткову допомогу Києву. Про це 5 грудня в Києві на спільній пресконференції з главою МЗС Нідерландів Ганке Брейнс Слот заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, відеозапис опублікували у Facebook українського МЗС.

Кулебу запитали, що робить Україна, щоб Конгрес США зміг погодити пакет допомоги.

Глава МЗС відповів, що "робота не зупиняється, ведеться".

"Зокрема, минулого тижня я мав на полях міністерської зустрічі НАТО розмову з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Добра частина цієї розмови була присвячена саме цьому питанню. Те, що я почув від свого колеги, обнадіює, але це рішення американської політики, це рішення американського парламенту. Тому залишимо його їм. Але на всіх рівнях з боку України триває робота, щоб це рішення було ухвалено своєчасно", – додав Кулеба.

Після переговорів із Блінкеном 29 листопада Кулеба повідомляв, що будуть "глибоко розчаровані" ті, хто розраховує на послаблення міжнародної підтримки України.

Контекст:

20 жовтня Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), який зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня, а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Спікер Палати представників Майк Джонсон, зі свого боку, 30 жовтня презентував законопроєкт, що передбачає окреме виділення $14,3 млрд для Ізраїлю. Його 2 листопада підтримала Палата представників, проте 7 листопада демократи в Сенаті заблокували допомогу Ізраїлю окремо від України.

15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього ж дня документ без фінансування України й Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.

У Пентагоні 16 листопада закликали Конгрес США якнайшвидше ухвалити законопроєкт про додаткову фінансову допомогу Україні й Ізраїлю. Директорка з бюджету президента США Джо Байдена Шаланда Янг попередила, що США повністю вичерпають ресурси для надання допомоги Україні до кінця календарного року, повідомило 4 грудня Bloomberg. Вона попередила конгресменів, що бездіяльність "поставить на коліна" Україну на полі бою, і вже досягнуті нею успіхи будуть під загрозою.

5 грудня в Конгресі США планували виступ президента України Володимира Зеленського, але в останній момент його скасували.