Результати контрнаступу ЗСУ не мають впливати на рівень чи кількість американської допомоги Україні – спікер Держдепу США
Результати контрнаступу ЗСУ не мають впливати на рівень чи кількість американської допомоги Україні. Про це в опублікованому 5 грудня інтерв'ю "РБК-Україна" заявив офіційний представник Держдепартаменту США Деніел Сайзек.
"Щодо контрнаступу, Україна повернула собі територію та відкрила морські шляхи. Це значне досягнення. Українські військові діяли дуже мужньо. Уряд США розуміє, що контрнаступ був дуже важким, оборона [завжди] дається легше. Проте уряд США збирається й надалі підтримувати Україну", – наголосив Сайзек.
Він зазначив, що між урядами США й України тривають постійні контакти.
"І наша держава отримує інформацію про те, що відбувається, прямо від президента [України Володимира] Зеленського, і ми розуміємо, що це важка ситуація. Проте уряд США вважає, що Збройні сили України вже показували свої здібності. І зараз треба думати про те, що буде далі", – резюмував Сайзек.
Контекст:
20 жовтня президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), який зазнав 7 жовтня атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС, а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Спікер Палати представників Майк Джонсон 30 жовтня презентував законопроєкт, який передбачає виділення $14,3 млрд Ізраїлю. Його 2 листопада підтримала Палата представників, проте 7 листопада демократи у Сенаті заблокували документ.
Пентагон 16 листопада закликав Конгрес США якомога швидше ухвалити законопроєкт про додаткову фінансову допомогу Україні й Ізраїлю. У Білому домі попереджали, що у США повністю закінчаться ресурси для надання допомоги Україні до кінця календарного року, і бездіяльність конгресменів "поставить на коліна" Україну на полі бою, і вже досягнуті нею успіхи опиняться під загрозою.
5 грудня телеканал NBC News повідомив, що республіканці й демократи в Конгресі США не змогли домовитися про погодження пакету заходів для зміцнення національної безпеки, який передбачає допомогу Ізраїлю й Україні.