Кулеба про переговори з ЄС щодо вступу: Перша міжурядова конференція з Україною відбудеться 25 червня, якщо не станеться форс-мажор

Переговорна рамка зараз на узгодженні в Комітеті постійних представників країн – членів ЄС, зазначив Кулеба
Фото: EPA

Україна виконала сім рекомендацій Єврокомісії, що є підставою для ухвалення Радою ЄС рамки на переговори про її членство в ЄС. Про це в інтерв'ю "Укрінформу", опублікованому 8 червня, сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, ухвалення переговорної рамки і проведення першої міжурядової конференції, із якої мають початися переговори про вступ, "виглядають цілком досяжними вже в червні, за бельгійського головування" в ЄС.

"Якщо, звісно, не станеться якийсь форс-мажор", – додав глава МЗС.

Як зазначив Кулеба, попередньо заплановано, що "перші міжурядові конференції з Україною й Молдовою відбудуться 25 червня в Люксембурзі, після засідання Ради ЄС із загальних питань".

"Спочатку з Україною, потім із Молдовою. Вони відбуватимуться на рівні міністрів із європейських справ держав-членів за участю представників Єврокомісії на рівні комісара Олівера Варгеї. Після фактичного відкриття переговорів двосторонні зустрічі щодо скринінгу в рамках першого кластера можуть розпочатися вже на початку липня", – наголосив міністр.

Кулеба зазначив, що переговорна рамка зараз на узгодженні в Комітеті постійних представників держав – членів ЄС.

Напередодні, 7 червня, ЗМІ повідомляли, що постпреди країн – членів ЄС через позицію Угорщини знову не змогли схвалити проєкт переговорної рамки про вступ у Євросоюз України, обговорення продовжать наступного тижня.

Контекст:

Україна подала заявку на вступ у Євросоюз 28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного російського вторгнення. 23 червня того самого року лідери ЄС підтримали надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. У грудні 2023 року Європейська рада рекомендувала розпочати переговори щодо вступу України у блок.

У березні 2024 року Єврокомісія подала Європейській раді пропозиції щодо проєктів переговорних рамок. Після того, як Рада ЄС їх затвердить, країна, котра головує, презентує позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з Україною – і тоді переговори про вступ розпочнуть офіційно.