Лідери G7 заявили, що допоможуть Україні забезпечити її нагальні фінансові потреби – спільна заява
Лідери країн "Великої сімки" заявили за підсумками онлайн-засідання 24 лютого: вони, як і раніше, переконані, що зможуть забезпечити народу України перемогу в боротьбі за своє майбутнє і допомогти в установленні всеосяжного, справедливого й міцного миру. Текст заяви за підсумками зустрічі у день другої річниці повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ опублікували на сайті Євроради.
Зазначено, що президенту країни-агресора РФ Володимирові Путіну не вдалося досягти своєї стратегічної мети – підкорити собі Україну.
"Ми й далі будемо підтримувати право України на самооборону та підтвердимо нашу відданість довгостроковій безпеці України, зокрема завдяки укладанню й реалізації двосторонніх зобов'язань та домовленостей у сфері безпеки. [...] Ми нарощуємо нашу допомогу Україні у сфері безпеки і збільшуємо наші виробничі потужності й можливості постачання, щоб допомогти країні", – ідеться в повідомленні.
Лідери "Групи семи" підкреслили, що Росія "не має досягти успіху в руйнуванні економіки України, щоб компенсувати свої невдачі на полі бою".
"Ми допоможемо Україні забезпечити її невідкладні фінансові потреби, а також надамо допомогу іншим уразливим країнам, які серйозно постраждали від наслідків російської війни, – ідеться в повідомленні. – Ми наполегливо закликаємо схвалити додаткову підтримку для закриття решти дефіциту бюджету України на 2024 рік".
Лідери G7 закликали РФ "негайно припинити свою агресивну війну й повністю і беззастережно вивести свої збройні сили з міжнародно визнаної території України".
"Ми ніколи не визнаємо так званих виборів, минулих і майбутніх, які Росія проводить на території України, а також їхніх підсумків. Заявлений Росією намір провести голосування на президентських виборах в українських регіонах є обурливим порушенням суверенітету України", – зазначено в повідомленні.
Окрім того, лідери країн Великої сімки заявили, що й далі будуть підвищувати вартість російської війни, скорочувати джерела доходів РФ і перешкоджати її зусиллям зі створення воєнної машини, що й демонструють нещодавно ухвалені проти Москви пакети санкцій.
"У тісній співпраці з третіми країнами ми й далі протидіємо будь-яким спробам ухилитися й обійти наші санкції та заходи експортного контролю. Ми будемо вводити додаткові санкції щодо компаній та фізичних осіб у третіх країнах, які допомагають Росії купувати зброю або основні компоненти для неї. Ми також введемо санкції проти тих, хто допомагає Росії купувати інструменти й інше обладнання, яке сприяє виробництву зброї чи військово-промисловому розвитку Росії", – ідеться в заяві.
Лідери G7 також зазначили, що й далі надаватимуть підтримку українській формулі миру та зобов'язуються підтримувати "всеосяжний, справедливий і міцний мир, який відповідає принципам Статуту ООН, міжнародного права й поважає суверенітет і територіальну цілісність України".
"Зараз, коли Україна вступає у третій рік цієї безперервної війни, її уряд і народ можуть розраховувати на підтримку "Великої сімки" протягом усього цього часу", – резюмували у G7.
Контекст:
До складу G7 входять сім економічно найрозвиненіших держав – Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція, Японія та Євросоюз. У 2024 році в G7 головує Італія.
24 лютого до лідерів G7 звернувся президент України Володимир Зеленський, зазначивши, що вони "дуже добре знають", чого потребує Україна, "щоб захистити небо" і "зміцнити армію на землі".