Лідери партій у Конгресі США досягли консенсусу щодо допомоги Ізраїлю й Україні – Шумер

Конгрес має "діяти швидко", заявив Шумер
Фото: ЕРА

Президент США Джо Байден і лідери Конгресу США під час телефонної розмови досягли консенсусу щодо швидкого затвердження військової допомоги Україні й Ізраїлю. Про це керівник демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер заявив 14 квітня на пресконференції в Нью-Йорку, повідомляє АВC News.

За його словами, у розмові з главою Білого дому взяли участь спікер Палати представників Майк Джонсон, лідер демократичної меншості в Палаті представників Гакім Джеффріс і лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл.

Вони дійшли висновку, що Конгрес має "діяти швидко", сказав Шумер. Він висловив сподівання, що цього тижня "вдасться щось зробити для надання допомоги обом країнам".

На думку сенатора, найкращий спосіб допомогти – ухвалення Палатою представників уже схваленого Сенатом варіанта законопроєкту про додаткові заходи щодо національної безпеки США, який передбачає підтримку Києву й Тель-Авіву.

"Найкращий спосіб допомогти Ізраїлю відновити його протиракетний і протибезпілотний потенціал – це негайне ухвалення цього додаткового пакету... Ізраїль витратив понад $1 млрд на свою оборону, і доповнення до програми безпеки дасть змогу поповнити ППО", – сказав Шумер.

Контекст:

20 жовтня 2023 року Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південний кордон США. Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців експрезидент Дональд Трамп. Він вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію, який не можна прив'язувати до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, але без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.

Лідер більшості в Палаті представників республіканець Стів Скаліз 13 квітня повідомив, що нижня палата парламенту змінить графік роботи цього тижня, щоб розглянути законопроєкт, який підтримає Ізраїль. Конгресмен від Республіканської партії США Майк Тернер 14 квітня також заявив, що Палата представників може розглянути законопроєкт про допомогу Україні наступного тижня