Лукашенко знову прийняв у Мінську ватажка ДНР. У МЗС України заявили про "негативні наслідки"
У МЗС України рішуче засудили проведення "офіційної" зустрічі Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, із ватажком бойовиків "ДНР" Денисом Пушиліним у Мінську 19 вересня. Заяву 22 вересня опублікували на сайті зовнішньополітичного відомства України.
Про переговори Пушиліна і Лукашенка проінформував сайт президента Білорусі. Лукашенко, зокрема, заявив, що Мінськ готовий "напряму" і без посередників співпрацювати із представниками російської окупаційної влади на тимчасово захопленій частині території Донецької області.
У МЗС України зазначили, що зустріч Пушиліна і Лукашенка "є ще одним підтвердженням", що позиція Мінська щодо суверенітету і територіальної цілісності України "продиктована виключно вказівками Кремля" і "не має нічого спільного ані з міжнародним правом, ані з міжнародними зобов'язаннями" Білорусі.
"Україна відкидає лицемірну риторику Олександра Лукашенка щодо "принципів" співпраці з тимчасово окупованими територіями України та вважає її черговим свідченням підтримки загарбницької війни проти нашої держави", – ідеться в заяві.
В українському МЗС закликали білоруський народ "усвідомити", що на тлі неодноразових контактів посадовців Білорусі з російськими маріонетками з тимчасово окупованих територій України "постійні заяви Лукашенка про його "теплі почуття" до "братнього українського народу" звучать як насмішка", а "його практичні дії руйнують принципи добросусідства та взаємної поваги", на яких будували відносини між двома народами.
"Згадані недружні дії політичного керівництва Білорусі не можуть залишитися без належного реагування та матимуть негативні наслідки для українсько-білоруських відносин", – резюмували в МЗС України.
Контекст:
Пушилін очолив терористів ДНР у вересні 2018 року. У грудні 2023 року український суд заочно засудив Пушиліна до 15 років ув'язнення.
Лукашенко з Пушиліним уже зустрічалися в Мінську у квітні минулого року. Лукашенко говорив про "допомогу", яку хоче надати окупованому Донецьку, щоб "не чужі нам люди там нарешті перестали страждати".
Після цього Україна відкликала посла з Білорусі для консультацій.