Найєм: НАБУ – це кістка в горлі нинішньої влади

Найєм: Ми перебуваємо під дамокловим мечем кожного дня
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Законопроект, який дозволяє Верховній Раді звільняти без аудиту главу Національного антикорупційного бюро України, "нікуди не зник", нагадав народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

Українська влада не зацікавлена в ефективній роботі Національного антикорупційного бюро. Про це 4 січня народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив в ефірі телеканала NewsOne.

"НАБУ – це кістка в горлі нинішньої влади. Я не кажу, що НАБУ ідеальне й гарне. Воно, імовірно, теж робить помилки. Але очевидно одне: НАБУ – це той орган, який уперше за всю нашу історію зміг підняти руку і розпочати провадження стосовно родичів високопосадовців і самих високопосадовців", – зазначив він.

Найєм підкреслив, що законопроект, який дозволяє Верховній Раді звільняти глав антикорупційних органів, "нікуди не зник". За словами народного депутата, ініціативу в будь-який момент можуть повернути на розгляд.

"Закон досі висить. За процедурою його можуть хоч завтра підняти і проголосувати, і він діятиме. Тобто зараз ми перебуваємо під цим дамокловим мечем кожного дня. Єдине, що їх (нинішню владу. – "ГОРДОН") зупиняє, – це тиск іноземних політиків, заяви міжнародних партнерів, які погрожують не дати грошей. Це соромно", – сказав він.

6 грудня 2017 року глави фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким запропонували надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним посадовцям спричиняє їхню відставку.

Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер зазначив, що рекомендуватиме скоротити всю урядову допомогу Вашингтона Києву, якщо Рада зважиться на звільнення директора НАБУ Артема Ситника.

7 грудня законопроект зняли з порядку денного. Один з авторів документа Герасимов заявив, що "надчутливих законопроектів не ухвалюватимуть без обговорення із громадськістю, експертами та нардепами".