Нардеп Вінник: Я побачив $1,5 млрд Януковича, які повернули в бюджет. І це однозначно добре
Конфіскація $1,5 млрд злочинної організації екс-президента України Віктора Януковича стала можливою завдяки генпрокурору Юрієві Луценку та голові НБУ Валерії Гонтаревій, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від БПП Іван Вінник.
Оскаржити спецконфіскацію грошей екс-президента України Віктора Януковича, повернутих до державного бюджету, не вийде. Про це виданню "ГОРДОН" заявив народний депутат від БПП Іван Вінник, коментуючи оприлюднення виданнями Al Jazeera та "Українська правда" тексту рішення Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року про спецконфіскацію $1,5 млрд злочинної організації Януковича.
"Народний депутат не може давати коментарі щодо цього, і це не позиція фракції – я кажу як громадянин. Уважаю, що стаття в "Українській правді" збалансована, на відміну від багатьох раніше написаних ними матеріалів. Я побачив $1,5 млрд Януковича, які повернули в бюджет. І це однозначно добре. Конфіскація стала можливою завдяки тому, що Верховна Рада дозволила виділяти доведені епізоди щодо злочинних угруповань в окремі кримінальні провадження. Це дає можливість рухатися стосовно цих епізодів далі. Що стосується інших фігурантів, то необхідно дочекатися матеріалів справи для їх передання в суд", – підкреслив нардеп.
За його словами, можливість повернення цих грошей з'явилася завдяки голові НБУ Валерії Гонтаревій і генпрокурору Юрієві Луценку.
"Що стосується Гонтаревої, я вважаю, може, несвідомо, купивши облігації за гроші кіпрських компаній, вони зробили можливим повернення цих коштів до бюджету. В іншому випадку на ці "гроші Януковича" чекала б така сама доля, що й на інші кошти – їх просто приховували б за кордоном. Також повернення $1,5 млрд Януковича стало можливе завдяки генпрокурору. Те саме можна сказати і про прокурора Костянтина Кулика. Якщо говорити про можливість оскаржити спецконфіскацію, то потрібно наголосити на концепції європейської судової практики. Вона зводиться до того, що якщо ти не можеш довести походження тих чи інших коштів, то нічого оскаржити не вийде. Тому я вважаю абсурдом заяви, що хтось буде оскаржувати конфіскацію $1,5 млрд Януковича", – резюмував Вінник.
У березні 2017 року Краматорський міський суд Донецької області ухвалив рішення про конфіскацію $1,5 млрд оточення Януковича. За даними генпрокурора Юрія Луценка, заблоковані кошти зберігали у вигляді грошей та цінних паперів.
28 квітня Луценко повідомив, що "Ощадбанк" завершив процедуру перерахування в Державне казначейство конфіскованих коштів. Президент України Петро Порошенко зазначив, що ці гроші підуть передусім на зміцнення армії.
Державна служба фінансового моніторингу України заявила, що Янукович і його оточення могли провести незаконні фінансові операції, пов'язані з відмиванням доходів та іншими злочинами, на 199,4 млрд грн.
10 січня 2018 року Al Jazeera та "Українська правда" опублікували секретне рішення Краматорського районного суду про спецконфіскацію $1,5 млрд екс-президента України Віктора Януковича і його оточення.
У розслідуванні арабського видання йдеться про сприяння компанії ICU, головою ради директорів якої до 2014 року була голова Національного банку України Валерія Гонтарева, виведенню коштів з України. Сама Гонтарева заперечує незаконність проведених операцій.
ГПУ не підтверджує і не спростовує достовірності оприлюдненого рішення суду.
У коментарі виданню "ГОРДОН" голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що рішення суду приховали з метою приховати наслідки "кострубато проведеної спецконфіскації".