Не варто говорити з путінською Росією, поки вона не зазнає повної поразки в Україні – президент французького Центру дослідження політрішень
Ідея запросити і країну-агресора Росію на Глобальний саміт миру, який відбувся минулого тижня у Швейцарії, – оманлива. Про це 19 червня на спеціальному заході Київського безпекового форуму заявив президент Центру вивчення й дослідження політичних рішень (Франція) Ніколя Тензер, передає видання "ГОРДОН".
"Я бачив комюніке саміту миру, і я думаю, що ідея, що ми могли б запросити Росію зараз до переговорів і щоб Росія сиділа за столом [переговорів], є дуже оманливою. Ми не можемо говорити з Росією, поки путінська РФ не зазнає повної поразки, бо щоразу, коли ми говоримо про мир, це підтримує багато російських наративів, які ми все ще спостерігаємо в багатьох столицях", – сказав він.
Французький експерт вважає, що вводять в оману, зокрема, тези про те, що Заходу "треба піти на поступки Росії, домовитися про щось".
"Я думаю, що самі слова "мирні переговори" – це те, від чого ми мусимо утримуватися в розмовах", – заявив Тензер.
Він також висловив думку, що Захід має зосередитися на тому, щоб надати все необхідне Україні для її "повної й абсолютної перемоги" над Росією.
"Зараз, мабуть, рано проводити саміт миру, натомість варто проводити саміт війни, оскільки насамперед спочатку потрібно перемогти у війні. Це має бути наша спільна мета. [...] Звичайно, Україна наодинці не могла б виграти цю війну однозначно й безповоротно", – підкреслив Тензер.
Контекст:
Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку тривав із 15-го до 16 червня. На ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку та звільнення військовополонених і дітей, яких викрала Росія. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.
На саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації. Наприкінці саміту повідомляли, що його комюніке підтримали 80 держав і чотири організації. У МЗС України зазначали, що до комюніке планує приєднатися ще кілька країн, яких не було на заході.
Однак список країн, опублікований після саміту, виявився меншим – у ньому не було Іраку та Йорданії. В Офісі президента України пізніше пояснили, що ці країни не відкликали своїх підписів під документом, оскільки й не підписували його – стався "технічний збій". Також не підписали комюніке, хоча були представлені на мирній конференції на різних рівнях, ще деякі держави – Бразилія, Індія, Саудівська Аравія, Мексика, Індонезія, ПАР, ОАЕ, Таїланд та інші.
Уже після завершення саміту список підписантів змінюється.