"Непритомний, із великою крововтратою". Родичі екснардепа Царьова підтвердили, що в нього стріляли й він у лікарні
Родичі колишнього народного депутата України Олега Царьова, якого в Україні заочно засудили до 12 років ув'язнення за держзраду, підтвердили, що на нього скоїли замах. Про це 27 жовтня написав адміністратор Telegram-каналу Царьова.
За їхніми словами, у Царьова двічі стріляли орієнтовно опівночі. Це сталося на території санаторію в окупованому Росією Криму, де мешкає екснардеп.
Адміністратор зазначив, що інформації про злочинця немає.
"На момент прибуття карети швидкої допомоги Олег був непритомним, зі значною крововтратою. Інформації про стан його здоров'я на цю мить немає", – ідеться в повідомленні.
Про те, що на Царьова скоєно замах, 27 жовтня повідомили російські ЗМІ й пропагандисти.
Джерела "Коммерсанта" у правоохоронних органах заявляли, що на Царьова, який живе в Ялті, напали.
Представник окупаційної адміністрації Запорізької області Володимир Рогов написав у Telegram, що стан колишнього депутата "дуже тяжкий" і він перебуває в реанімації. Рогов заявив, що Царьов втратив багато крові й "бореться за життя".
Контекст:
Царьов був народним депутатом України IV–VII скликань (2002–2014), входив до фракції Партії регіонів. Після Революції гідності він у 2014 році намагався балотуватися на пост президента України, але зняв кандидатуру та відкрито виступив на боці терористів "ДНР" і "ЛНР", а також оголосив себе "спікером парламенту Новоросії".
У листопаді 2015 року Генпрокуратура України розпочала процедуру заочного засудження Царьова за підозрою у закликах до насильницького повалення конституційного ладу, в Україні його оголосили в розшук. У цій справі у травні 2022 року Шевченківський районний суд міста Києва заочно засудив політика до 12 років ув'язнення. У березні 2023 року Київський апеляційний суд залишив вирок чинним.
У вересні 2022 року СБУ оголосила Царьову про нову підозру – за ч. 2 ст. 111 (держзрада в умовах воєнного стану) та за ч. 1 ст. 332-2 Кримінального кодексу (незаконний перетин державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави). За даними слідства, у лютому Царьов незаконно перетнув кордон України й перебував на тимчасово окупованій території Київської області "для допомоги зі встановлення на ній окупаційного режиму".