"Підготовка до "штурму" офісу Шольца продовжується". Чернєв заявив, що Бундестаг може проголосувати за рішення щодо ракет TAURUS у лютому

Бундестаг відхилив резолюцію щодо TAURUS, яку запропонувала опозиція, а голосування за спільний законопроєкт попереду, стверджує Чернєв
Фото: mbda-systems.com

Рішення Бундестагу відхилити резолюцію щодо надання Україні далекобійних ракет TAURUS не є остаточними і стосується лише ініціативи німецької опозиції. Про це 17 січня у Facebook заявив заступник голови парламентського комітету з питань оборони, нардеп від "Слуги народу" Єгор Чернєв.

Німецький парламент Бундестаг відхилив законопроєкт про передання Україні ракет TAURUS через низку порушень і спроби використати його як партійний піар, повідомив голова постійної делегації Верховної Ради у парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв (фракція "Слуга народу").

"Зв'язався зі своїми друзями з Бундестагу із приводу новини, що німецький парламент нібито відмовився передавати нам ракети TAURUS. Усе виявилося простіше", – написав він у Facebook.

Зокрема, це був окремий законопроєкт частини опозиції, який вона хотіла без погодження з іншими винести на голосування.

Чернєв повідомив, що законопроєкт опозиції, який 17 січня обговорювали у Бундестазі, було відхилено не по суті, а через порушення процедури та спроби використати тему допомоги Україні для вузькопартійного піару.

За словами нардепа, план внести на розгляд Бундестагу спільний законопроєкт усіх фракцій залишається чинним.

"Скоріш за все, голосування за нього відбудеться до 22 лютого. Отже, підготовка до "штурму" офісу [канцлера Німеччини Олафа] Шольца триває", – підсумував депутат.

Бундестаг на голосуванні в середу, 17 січня, не підтримав проєкту резолюції про передання Україні крилатих ракет TAURUS. Резолюцію презентувала опозиційна фракція ХДС/ХСС.

Контекст:

Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй ракети TAURUS. У Повітряних силах ЗСУ наголосили, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні спроможності України.

10 серпня 2023 року ЗМІ поінформували, що влада Німеччини після переговорів зі США висловила готовність найближчим часом передати Україні TAURUS.

13 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що питання отримання Україною далекобійних ракет від західних партнерів, зокрема TAURUS, суттєво просунулося.

Цього самого дня глава міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Київ узяв "неправильний тон" у проханнях про TAURUS, а питання про ракети його "нервує".

16 вересня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наголосила, що ймовірні удари по Росії не є аргументом під час розгляду питання про передання TAURUS Україні. Вона наголосила, що в України має бути можливість відповісти РФ на агресію.

6 листопада Пісторіус говорив, що, на його думку, передання Україні ракет TAURUS не змінить перебігу повномасштабної війни.