Повернення адаптивного карантину, нічні обшуки у кримських татар, початок "розпродажу в'язниць" від Мін'юсту. Головне за день
"ГОРДОН" подає огляд подій середи, 17 лютого.
Україна повернеться до адаптивного карантину
Із 22 лютого до 30 квітня, за рішенням Кабміну, в Україні відновлять так званий адаптивний карантин – розподіл на чотири "колірні" епідемічні зони, залежно від ситуації. Уже з 18 лютого уряд дозволив проводити спортивні заходи з глядачами на трибунах.
В Івано-Франківській області ситуація з коронавірусом залишається складною – протягом останньої доби, за даними голови парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайла Радуцького, кількість хворих у регіоні зросла майже на 30%. В області розгорнуто перший у країні мобільний госпіталь для інфікованих COVID-19.
Постачання вакцини проти коронавірусу за програмою COVAX, у якій бере участь і Україна, почнуть наприкінці лютого. Наступного тижня ВООЗ оприлюднить список країн, які отримають вакцину за цим механізмом першими.
Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов стверджує, що 117 тис. доз вакцини Pfizer від COVAX надійдуть в Україну до кінця лютого, а до кінця тижня мають прибути перші 500 тис. доз вакцини від AstraZeneca. Однак майже половина українців не вірить, що українська сфера охорони здоров'я впорається з вакцинацією.
Російські силовики вночі прийшли з обшуками в будинки кримських татар
ФСБ провела обшуки в будинках сімох кримських татар і незаконно затримала шістьох людей – активістів "Кримської солідарності" та проєкту для дітей політв'язнів "Кримське дитинство". Їм інкримінують участь в ісламській організації "Хізб ут-Тахрір". Українська прокуратура відкрила провадження за фактом обшуків.
Рада ухвалила нові закони
Сьогодні народні депутати ухвалили кілька законів у першому читанні – до остаточного ухвалення їх ще доопрацюють. Рада зробила перший крок до оподаткування іноземних компаній, які продають українцям електронні послуги, наприклад, Google, Facebook, Netflix. Депутати ухвалили в першому читанні закон, який регулює діяльність приватних детективів, і закон про заочне засудження людей, які переховуються від правоохоронців.
Також Рада зробила заяву з нагоди річниці Євромайдану. Депутати визнали Революцію гідності одним із головних моментів будівництва Української держави і виразником національної ідеї свободи.
Окрім того, народні депутати не стали карати колегу Сергія Рудика за сексизм, незважаючи на рекомендацію профільного комітету. Його рекомендували усунути від відвідування п'яти пленарних засідань за порушення депутатської етики, але це рішення підтримало лише 195 депутатів за 226 необхідних.
ЄСПЛ вимагає негайно звільнити Навального
Європейський суд із прав людини висунув вимогу звільнити російського опозиціонера Олексія Навального. Суд застосував правило регламенту, яке є обов'язковим для виконання і яке використовують, якщо суд вважає, що заявнику загрожує небезпека.
У російському мін'юсті і Держдумі заявили, що не будуть звільняти Навального на вимогу ЄСПЛ, оскільки "це буде грубим втручанням у роботу судової системи суверенної держави".
Український Мін'юст почав "великий розпродаж в'язниць"
Ірпінський виправний центр №132 виставили на аукціон. 70% надходжень від продажу буде витрачено на розвиток нової тюремної інфраструктури, яка відповідатиме європейським стандартам.
Зеленський змінив склад РНБО
Президент ввів до персонального складу Ради національної безпеки і оборони України міністерку у справах ветеранів України Юлію Лапутіну.
Україна вийшла зі ще однієї важливої угоди СНД
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення вийти з Угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв'язку.
Венедіктова розраховує на передання в суд усіх справ Майдану до кінця року
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова заявила, що у справах Майдану за цей рік зроблено набагато більше, ніж це було в попередні. Вона розраховує до кінця року передати ще розслідувані справи до судів.
У Білорусі розпочали суд над опозиційним політиком Бабариком
Колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико минулого літа намагався балотуватися на посаду президента Білорусі, але його не допустили до виборів – порушили кримінальну справу про хабарництво в особливо великому розмірі. Сьогодні Верховний суд Білорусі почав розгляд його справи. Суд відхилив кілька клопотань захисту і почав зачитувати обвинувачення. Засідання продовжать завтра.
В Україні створять новий національний парк
Національний природний парк "Пуща Радзівіла" площею понад 24 тис. га стане третім нацпарком у Рівненській області.
Інтерв'ю з Еммануїлом Віторганом
В інтерв'ю Дмитрові Гордону радянський і російський актор театру та кіно Еммануїл Віторган розповів, чи легко бути батьком двох маленьких дівчаток у 80 років, як Георгій Товстоногов усував його від вистави, чому не склалися стосунки зі старшою дочкою, чи визнав він сина Максима справжнім артистом і про багато іншого.