Корнієнко заявив, що закони, необхідні для вступу України в Євросоюз, ухвалять до середини листопада

Корнієнко припускає, що ухвалення закону "Про медіа" затягуватимуть
Фото: Верховна Рада України / Facebook

У найближчі два місяці Україна завершить зміни в законодавстві для процедури вступу до Європейського союзу. Про це 26 вересня в ефірі національного телемарафону заявив перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Для виконання семи вимог ЄС для початку переговорів щодо вступу до Європейського союзу в нас буквально залишилося кілька важливих дій... Якщо говорити про дати, я думаю, що жовтень на всі ці завдання точно піде і десь у середині листопада вийдемо на завершення повністю цього треку", – сказав він.

Віцеспікер Ради наголосив, що говорить про дії, які стосуються українського парламенту.

Корнієнко, зокрема, зазначив, що Раді необхідно ухвалити закони про національні меншини, про конституційну процедуру та "Про медіа".

Він висловив упевненість, що ухвалення закону "Про медіа" "ніхто, зокрема опозиція, не затягуватиме".

28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Євросоюзу. Незабаром такі заявки подали Грузія та Молдова.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу.

23 червня лідери ЄС зібралися в Брюсселі на саміт, де надали Україні та Молдові статус кандидата, визнали європейську перспективу Грузії й заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде вирішено пріоритетні питання.

Україна хоче виконати всі рекомендації Єврокомісії до кінця року, заявила віцепрем'єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. За її словами, переговори про вступ України до Європейського союзу можуть розпочатися у 2023 році.

Контекст:

Законопроєкт "Про медіа" №2693 авторства нардепів від "Слуги народу" зареєстрували у Верховній Раді наприкінці грудня 2019 року.

У першому читанні Верховна Рада розглядала проєкт закону 19 травня 2020 року та скерувала його на доопрацювання. 30 серпня 2022 року Рада ухвалила його за основу.

Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації. Автори законопроєкту, зокрема, запропонували наділити Нацраду з питань телебачення і радіомовлення функцією нагляду та контролю за всією сферою медіа.

Законопроєкт зазнав різкої критики журналістів і медіаорганізацій. 2020 року зареєстрували й інші законопроєкти про медіа.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко обіцяв, що зауваження представників українських ЗМІ та Ради Європи врахують.

Оновлення національного законодавства у сфері аудіовізуальних послуг є одним із зобов'язань України згідно з Угодою про асоціацію з Європейським союзом, виконання якої необхідне для початку переговорів щодо вступу України до ЄС.

Згідно з порівняльно-правовим аналізом, який оприлюднили "Українські новини", лише 10% положень законопроєкту стосуються директиви ЄС, все інше нововведення українських розробників.

20 вересня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала узгодити український законопроєкт про медіа зі стандартами ЄС.