Просто зараз Україна не може відмовитися від вугілля з "ДНР" і "ЛНР" – Рябцев
Організатори економічної блокади на Донбасі, перешкоджаючи перевезенню вугілля, фактично грають на руку тим, хто хоче, щоб Україна залежала від інших держав, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев.
Блокаду на Донбасі можна розцінювати як дії, спрямовані на підрив економічної безпеки країни, тому нею повинні зайнятися правоохоронні органи. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев.
"Просто зараз Україна не може відмовитися від вугілля з "ДНР" і "ЛНР". Організатори блокади на Донбасі, які перешкоджають постачанню вугілля, фактично грають на руку тим, хто хоче, щоб Україна була якомога більш залежною від інших держав. За великим рахунком, це може розцінюватися як дії, спрямовані на підрив економічної безпеки країни. Цієї блокадою повинні зайнятися правоохоронні органи, які зараз чомусь роблять вигляд, що нічого не відбувається", – підкреслив співрозмовник.
На його думку, народні депутати, які влаштували блокування вантажів на окупованих територіях, не використовують законних інструментів для вирішення проблем, які зараз актуальні.
"Поведінка нардепів, які влаштували і підтримують блокаду, не відповідає їхнім посадам. Якщо Україна реалізує програму євроінтеграції, усі повинні сповідувати принцип верховенства права. Виникають питання чи проблеми? Вирішуйте в суді або через зміну законодавства. Народні депутати, які влаштували блокаду, могли б розробити законопроект про заборону поставок вугілля від конкретних підприємств з окупованих територій. Вони – представники влади, і повинні використовувати інструменти, надані їм народом України. А якщо вони у владі не можуть або не хочуть вирішувати нинішні проблеми, нехай складуть мандат і дадуть іншим можливість працювати", – зазначив Рябцев.
9 лютого міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що у разі відмови від вугілля, яке завозять з окупованих районів Донецької та Луганської областей, Україна втратить 15 млрд. Ці кошти необхідні для переведення теплостанцій з вугілля антрациту на інші види палива.
26 грудня 2016 року ветерани добровольчих батальйонів і волонтери оголосили про початок товарної блокади окупованих районів сходу України через те, що їхня вимога про звільнення заручників не виконана.
25 січня 2017 року нардеп від "Самопомочі" Семен Семенченко повідомив, що ветерани встановили перший блокпост, який дістав назву "Редут Богдана".
Начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Луганській області Тетяна Погукай заявила 26 січня, що правову оцінку дій учасників блокади повинні дати прокуратура і СБУ.
У той же день прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці в Луганській області.
Ветерани АТО увечері 26 січня заблокували ще одну залізничну станцію.
2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області. У Службі безпеки України заявили, що блокада залізниці в районі проведення АТО завдає державі мільйонних збитків.