Про підозру у заволодінні понад 1,7 млрд грн, призначених для ЗСУ, повідомили радника звільненого заступника міністра оборони

Унаслідок дій радника колишнього заступника міністра оборони завдано збитків державі у розмірі понад 1,7 млрд грн, зазначили в ОГПУ

Фото: Національна поліція України / Facebook
Слідчі Нацполіції 3 лютого повідомили про підозру радника заступника міністра оборони України (на громадських засадах), йому інкримінують заволодіння понад 1,7 млрд грн, призначеними на закупівлю товарів для ЗСУ.

Про це повідомили пресцентри Нацполіції й Офісу генпрокурора України (ОГПУ) у Facebook.

"За даними слідства, у 2022 році, вже після початку військової агресії РФ проти України, з метою розкрадання коштів, виділених на закупівлю товарів для потреб ЗСУ, радник заступника міністра оборонного відомства вступив у злочинну змову з посадовими особами однієї із приватних структур, – ідеться у повідомленні Нацполіції. – За укладеними договорами товариство як попередню оплату отримало понад 1,7 млрд грн. Проте договірні зобов'язання з постачання товарів військового призначення для потреб ЗСУ товариство у встановлені строки не виконало, поставку відповідної продукції у визначеній кількості не здійснило".

Кошти було виділено Міноборони України, такими діями державі завдано збитків у розмірі понад 1,7 млрд грн, додали в ОГПУ.

У Нацполіції розповіли, що за місцем проживання радника заступника міністра оборони правоохоронці провели санкціоновані обшуки.

"Йому інкримінують заволодіння коштами Міноборони у особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України)", – ідеться у повідомленні.

Зазначають, що раніше підозру отримала директорка суб'єкта господарської діяльності.

"Раднику загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна", – повідомили у Нацполіції.

За інформацією джерел ZN.UA, ідеться про Костянтина Слюсарєва, радника Вячеслава Шаповалова, який 24 січня подав у відставку після скандалу із закупівлею продовольства для ЗСУ.

Контекст:

21 січня видання ZN.UA повідомило, що міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах. У Міністерстві оборони заявили, що сталася "звичайна технічна помилка", відомство зараз проводить внутрішні перевірки, виправляє неточності й готує додаткові угоди щодо постачання. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що у Міноборони та ЗСУ – "нульова толерантність до корупції".

Після скандалу, пов'язаного із закупівлями харчування для Збройних сил України, звільнився заступник міністра оборони Шаповалов, також звільнили директора департаменту закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького.

1 лютого співробітники ДБР повідомили про підозру Шаповалова. За даними Держбюро, підозрюваний лобіював укладання договорів про постачання продуктів для військових за завищеними цінами, а також закупівлю бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб ЗСУ низької якості на загальну суму понад 1 млрд грн. Усі договори укладали на повну передоплату, зазначили у ДБР. Наступного дня Печерський райсуд Києва заарештував Шаповалова на два місяці й призначив багатомільйонну заставу.

2 лютого ДБР заявило про затримання п'ятьох осіб за підозрою у постачанні харчування військовим "на папері".

На початку лютого з Міноборони після звинувачень у "проросійськості" звільнився в.о. керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння і військової техніки Олександр Лієв. Він назвав нісенітницею звинувачення у "проросійськості" й розповів, що проходив перевірку в СБУ.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" і член парламентського комітету з питань національної безпеки Давид Арахамія заявив, що деякі з останніх скандалів навколо Міноборони України могли виникнути під впливом Росії, і закликав СБУ, борючись із корупцією, не заважати роботі відомства під час війни.