Продовження блокади Донбасу до кінця року може уповільнити економічне зростання на 1,5% – Гонтарева
Товарна блокада ОРДЛО у перспективі здатна негативно вплинути на ВВП і платіжний баланс України, заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева.
Затягування товарної блокади окупованої частини Донбасу призведе до зниження темпів економічного зростання України. Про це на брифінгу в Києві заявила голова Національного банку Валерія Гонтарева, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Якщо блокада транспортних шляхів припиниться найближчим часом, то за нашими оцінками, негативний ефект на валовий внутрішній продукт і платіжний баланс буде незначним. Але довготривале продовження поточної ситуації призведе до остаточного розриву виробничих ланцюжків постачання готової продукції. Як наслідок, зменшиться обсяг випуску металургійної продукції, коксу, продукції добувної промисловості, електроенергії", – сказала вона.
"За найбільш песимістичним сценарієм, продовження блокади до кінця року може уповільнити економічне зростання на 1,3 процентних пункти або до 1,5% за 2017 рік", – додала голова Нацбанку.
Вона зазначила, що ситуація на сході України може опосередковано призвести до зростання інфляції – через негативний вплив на платіжний баланс і обмінний курс.
"За нашими підрахунками, сальдо поточного рахунку платіжного балансу може погіршитися приблизно на $2 млрд, відповідно, це може негативно вплинути на динаміку міжбанківського валютного ринку", – підкреслила Гонтарева.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Унаслідок цього Україна не отримує вугілля та інших товарів з окупованих територій.
Відтоді блокада постійно розширюється. У січні були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області. На початку лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області, наприкінці місяця вони відкрили перший редут і на маріупольському напрямку.
Сьогодні у штабі акції заявили, що почався перехід до наступного етапу – блокування автомобільних доріг.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман стверджує, що блокада негативно позначається на діяльності підприємств, залежних від поставок з окупованих територій, на енергопостачанні українських міст, а можлива зупинка металургійних підприємств матиме руйнівний вплив на українську економіку.