Україна не зможе стати членом Євросоюзу, доки не закінчиться війна проти Росії – віцепрезидент Єврокомісії
Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі", уривки якого опубліковано 10 січня, заявив віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс.
Він зазначив, що поки на території України перебувають російські окупаційні війська, вступ країни у ЄС є "неможливим".
За словами Тіммерманса, "вся ідея полягає в тому, щоб Україна вийшла із цього конфлікту переможницею, суверенною, незалежною, вільною та могла зробити цей вибір самостійно".
Віцепрезидент Єврокомісії висловив переконання, що Україна "виборює те, щоб це сталося".
Європейський союз має підтримати Україну і досягненні цієї мети, додав Тіммерманс.
Контекст:
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія та Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні та Молдові статус кандидата, визнали європейську перспективу Грузії й заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде вирішено пріоритетні питання.
Україна зробила всі кроки, необхідні для виконання умов Єврокомісії, і розраховує, що оцінювання виконання цих рекомендацій почнуть у березні, заявила 27 грудня віцпрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
2 січня 2023 року голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у розмові з президентом Володимиром Зеленським наголосила на "надзвичайно великому" прогресі України щодо виконання рекомендацій ЄС для її євроінтеграції, заявили в Офісі президента.
Зеленський заявляв 6 січня, що Україна розраховує почати переговори щодо вступу в ЄС протягом найближчих пів року.