В Індії пояснили, чому не підписали підсумкового комюніке саміту миру у Швейцарії
Індія, як і раніше, вважає, що міцний мир в Україні потребує об'єднання зусиль усіх зацікавлених сторін і "взаємодії між двома сторонами конфлікту" – Україною і країною-агресором РФ. Про це під час виступу на Глобальному саміті миру у Швейцарії щодо України заявив глава індійської делегації, секретар МЗС Паван Капур, текст його промови 16 червня опублікували на сайті зовнішньополітичного відомства Індії.
"Ми й надалі будемо взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами, а також з обома сторонами конфлікту, щоб зробити внесок у всі щирі зусилля щодо досягнення міцного миру в Україні", – наголосив Капур.
За його словами, участь Індії в саміті миру й подальша взаємодія з усіма зацікавленими сторонами "спрямована на розуміння різних перспектив, підходів і варіантів пошуку шляхів сталого врегулювання конфлікту".
"На нашу думку, тільки ті варіанти, які є прийнятними для обох сторін, можуть привести до міцного миру. Відповідно до цього підходу ми вирішили не пов'язувати себе зі спільним комюніке або будь-яким іншим документом, підготовленим за підсумками цього саміту", – зазначив Капур.
Підсумкове комюніке саміту миру у Швейцарії підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації. Серед країн, які були представлені на мирній конференції на різних рівнях, але не підписали документа – Бразилія, Індія, Саудівська Аравія, Мексика, Індонезія, ПАР, ОАЕ і Таїланд.
Контекст:
Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку відбувся з 15-го до 16 червня. На ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених й українських дітей, викрадених Росією. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.
Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.
Зеленський говорив 16 червня, що підготовка до другого саміту миру триватиме "не роки, а місяці". За його словами, присутність представників країни-агресора РФ на другому саміті миру свідчитиме про те, що вона вирішила закінчити війну.
У швейцарському МЗС повідомили, що другий саміт миру щодо України можуть провести до президентських виборів у США в листопаді.