Зеленський: Усі учасники саміту миру підтримали територіальну цілісність України, робота продовжиться на більш технічному рівні
Після першого Глобального саміту миру робота над завершенням війни Росії проти Україні триватиме "на більш технічному" рівні. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 16 червня за підсумками саміту, трансляцію вів Офіс президента України.
"101 держава й міжнародна організація [які взяли участь у саміті] – це великий успіх для України та всіх партнерів, і наша справедлива мета – щоб усі країни приєдналися до нас у цій шляхетній меті. [...] Важливо, що всі учасники саміту підтримали територіальну цілісність України, тому що не буде тривалого миру без територіальної цілісності. [...] Тепер, після саміту, ми запропонували й погодили продовжити нашу спільну роботу на більш технічному рівні, на рівні радників і міністрів, у форматі спеціальних зустрічей під лідерством або співлідерством країн", – сказав він.
За словами президента України, "кожен крок до справедливого миру привернув увагу окремих груп учасників саміту і країн, які ще не доєдналися, але зацікавлені в мирі".
"Ми погодилися почати роботу у спеціальних постсамітних групах щодо конкретних ідей, пропозицій, які можуть відновити безпеку та її різні аспекти саме так, як це працювало на рівні радників під час підготовки першого саміту миру", – зазначив Зеленський.
Він назвав 16 країн (зокрема, Францію, США, Великобританію, Туреччину й Саудівську Аравію), які погодилися прийняти роботу таких груп.
Зеленський дав зрозуміти, що свого часу відбудеться і другий саміт миру, і підготовка до нього триватиме "не роки, а місяці".
"Я впевнений, що разом ми забезпечимо результати. Перший і другий саміти миру повинні об'єднати нашу спільну роботу", – заявив президент України.
Контекст:
Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку триває з 15-го до 16 червня. На ньому обговорюють три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та українських дітей, яких викрала Росія. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.
Зеленський на брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.
Раніше президент України говорив, що Росія шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн.
Президентка Швейцарії Віола Амгерд анонсувала, що на саміті миру обговорюватимуть умови приєднання РФ до переговорів про мир.
Підсумкове комюніке саміту миру у Швейцарії підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.