В Офісі президента хочуть, щоб до декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналися всі країни – члени ЄС і НАТО

Крім Єрмака, у нараді щодо укладення угод про безпекові гарантії для України взяли участь представники ОП, СБУ, МЗС, Мінстратегпрому
Фото: president.gov.ua

Глава Офісу президента Андрій Єрмак 14 лютого провів нараду щодо укладення двосторонніх угод про безпекові гарантії між Україною та країнами-партнерами в межах реалізації спільної декларації країн G7, підписаної у Вільнюсі минулого року. Про це повідомив пресцентр ОП.

В нараді взяли участь заступники Єрмака Ігор Жовква і Роман Машовець, спецуповноважений президента з питань реалізації міжнародних безпекових гарантій Євген Мойсюк, голова СБУ і глава Мінстратегпрому Василь Малюк та Олександр Камишін, заступник глави МЗС Микола Точицький.

Як зазначили в ОП, Єрмак під час наради "наголосив на важливості приєднання до спільної декларації G7 усіх країн – членів Європейського союзу і НАТО".

"Ми повинні скласти мапу наших потреб і наше бачення того, якою має бути наша армія сьогодні й у майбутньому, після перемоги. Сьогодні це не лише питання нашого бачення, це також взаємодія з партнерами, питання нашого майбутнього членства в НАТО", – наголосив керівник ОП.

14 лютого черговий раунд переговорів щодо укладання двосторонньої безпекової угоди провели Україна і Франція, повідомили в ОП. Зокрема, було обговорено "всі структурні блоки й конкретні ключові положення угоди з метою її фіналізації".

Контекст:

У червні 2023 року глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив 30 січня 2024 року Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

12 січня Україна й Великобританія підписали першу угоду про безпекові гарантії